Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

To cud, że nie doszło do tragedii na A4 !

Kierowca dafa, jadąc autostradą A4 zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się bardzo wolno, całą szerokością jezdni

Kierowca dafa, jadąc autostradą A4 zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się bardzo wolno, całą szerokością jezdni. Ta sytuacja zaniepokoiła go. Świadek podbiegł do pojazdu i go zatrzymał. W środku znajdował się nieprzytomny kierowca. Mężczyzna natychmiast wezwał służby ratunkowe. Krapkowiccy policjanci, którzy na miejsce przybyli jako pierwsi, udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.
We wtorek, tuż przed 3:00, dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie. Według świadka na autostradzie A4, w poprzek jezdni stoi pojazd ciężarowy a jego kierowca prawdopodobnie zasłabł. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol.
Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Wspólnie ze świadkiem wyciągnęli z ciężarowego volvo nieprzytomnego 42-letniego kierowcę. Natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna z podejrzeniem udaru został przewieziony do szpitala.
Dodatkowo, w rozmowie ze świadkiem policjanci ustalili, że kiedy jechał on swoją ciężarówką, zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się od prawej do lewej strony jezdni i jechało bardzo wolno. Ta sytuacja zaniepokoiła go. Kiedy prędkość volvo była już znikoma, zatrzymał się i podbiegł do pojazdu. Gdy otworzył jego drzwi zauważył nieprzytomnego, 42-letniego kierowcę. Natychmiast zatrzymał pojazd i wezwał służby ratunkowe.
Gdyby nie szybka i odpowiedzialna reakcja świadka mogłoby dojść do tragedii na drodze. Krapkowiccy policjanci dziękują kierowcy ciężarowego dafa, za wzorową obywatelską postawę.
KPP w Krapkowicach
Foto Archiwum

5637
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 września o godzinie 06:35 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na opolskim

Z ostatniej chwili

W niedzielę 24 września o godzinie 16:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie

Z ostatniej chwili

W piątek 22 września o godz. 22:00 do SKKP PSP Brzeg wpłynęło zgłoszenie o

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 18 września o godzinie 18:01 do służb ratunkowych wpłynęło