Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Szpital tymczasowy w CWK gotowy dla pierwszych pacjentów!(WIDEO)

Zgodnie z posiadanymi informacjami wiemy, że zakończono budowę tymczasowego szpitala znajdującego się w murach opolskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

Zgodnie z posiadanymi informacjami wiemy, że zakończono budowę tymczasowego szpitala znajdującego się w murach opolskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na ul. Wrocławskiej 158 w Opolu. Obecnie trwa doposażanie obiektu w niezbędną aparaturę oraz cały czas trwa rekrutacja na wciąż wolne miejsca dla lekarzy, ratowników oraz pielęgniarek. Na obiekcie docelowo znajduję się 150 łóżek z czego połowa to łóżka OIOM-owe z respiratorami. Pomieszczenia biurowe przekształcono na gabinety lekarskie, na płycie hali zbudowano boksy z łóżkami, zapewniono miejsce dla karetek, a za budynkiem powstało lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utworzenie tego szpitala było konieczne by odciążyć już przekształcone szpitale podejmujące walkę z koronawirusem jak komentuje wojewoda opolski Adrian Czubak. Kierownictwem szpitala tymczasowego będzie kierował Opolski zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

1990
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…" - tymi słowami zaczyna się rota ślubowania.

Z ostatniej chwili

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 10 nowych oznakowanych radiowozów.

Wiadomości

Kędzierzyn-Koźle otrzymał kolejne na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Z ostatniej chwili

Opolskie szpitale przyjęły czterech ukraińskich żołnierzy rannych podczas trwającej wojny. Pociąg z rannymi przyjechał wczoraj (12.08.2022) do Opola.