Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina seniora.

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina seniora.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ było zimno, a 70-latek mógł być ubrany nieadekwatnie do temperatury. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków starszy mężczyzna, został odnaleziony i trafił do szpitala.

29 marca w godzinach wieczornych od członka rodziny przyjęliśmy zawiadomienie o zaginięciu 7o-letniego mężczyzny mieszkańca gminy Lasowice Wielkie. Mężczyzna ostatni raz był widziany dzień wcześniej w okolicach lasu niedaleko miejsca swojego zamieszkania.

Po uzyskaniu najważniejszych informacji natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, która prowadzona była w rejonie nieużytków rolnych, miejsca zamieszkania seniora oraz pobliskiego lasu.

Następnego dnia od zaginięcia tj. 30 marca przed godziną 11.00 dzięki wspólnym działaniom policjantów oraz strażaków z JRG w Kluczborku i OSP w Chudobie mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym gdzie najprawdopodobniej spędził noc. Z odnaleziony seniorem był mocno utrudniony kontakt z uwagi na wycieńczenie organizmu, z objawami wyziębienia trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy o zwiększenie opieki nad osobami starszymi, mieszkającymi samotnie. Tego typu troska z pewnością umożliwi szybszą reakcję w przypadku zaginięcia danej osoby. Ma to znaczenie, zwłaszcza obecnie, kiedy temperatury w nocy oscylują na poziomie zera.

Źródło KPP Kluczbork

675
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.