Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 12-LATKA

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego 12-latka z Namysłowa. Policjanci, strażacy i ratownicy sprawdzali miejsca gdzie był ostatnio widziany

Policjanci poszukują zaginionego 12-latka z domu dziecka w Namysłowie

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego 12-latka z Namysłowa. Policjanci, strażacy i ratownicy sprawdzali miejsca gdzie był ostatnio widziany chłopiec.

Do poszukiwań wykorzystano psy tropiące, kłady i noktowizory. Przed drugą w nocy chłopca odnaleźli opolscy policjanci. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i ratowników, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

24 lutego, w godzinach popołudniowych, dyżurny namysłowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 12-latka. Chłopiec rano wyszedł do szkoły i nie powrócił już do miejsca zamieszkania. Na ogłoszony alarm do poszukiwań natychmiast zgłosiło się ponad 50 namysłowskich policjantów.

Do działań poszukiwawczych dołączyli również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Namysłowa i druhowie z OSP. Na miejsce poszukiwań przybyły dwie grupy poszukiwawczo-ratownicze ze Skarbimierza i z Fundacji EMS PL z Opola. Podczas działań zostały wykorzystane psy tropiące, kłady i noktowizory. Do działań skierowano również patrole policjantów z kilku miast województwa opolskiego.

Funkcjonariusze podzieleni na kilku osobowe zespoły z odbiornikami gps i systemami łączności, sprawdzali tereny leśne oraz miejsca możliwego przebywania nieletniego. Ponieważ poszukiwania dotyczyły dziecka, mimo późnej pory nocnej nie przerwano działań.

Przed godziną drugą w nocy, patrol opolskich policjantów odnalazł chłopca w Opolu. Był zmęczony, ale cały i zdrowy. Został oddany pod opiekę opiekunów, jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, aby nigdy nie wahać się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby na Policji. W takich sytuacjach liczy się każda minuta!

Źródło KPP Namysłów

2264
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,

Wiadomości

Policjanci z Zawadzkiego zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol siedząc przed blokiem.

Z ostatniej chwili

Płatność kartą bankomatową to jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji.