Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Święto kobiecej siatkówki w Nysie

Na Opolszczyźnie możemy obserwować nie tylko siatkówkę męską, na najwyższym krajowym poziomie.

Na Opolszczyźnie możemy obserwować nie tylko siatkówkę męską, na najwyższym krajowym poziomie. W najbliższy weekend Nysa znów gościć będzie najlepsze siatkarskie zespoły w kraju. Na sobotę i niedzielę zaplanowany jest turniej finałowy Pucharu Polski kobiet. Wystąpią w nim Chemik Police, ŁKS Łódź, Budowlani Łódź i Radomka Radom. Patrząc na aktualną tabelę TauronLigi, to ścisła krajowa czołówka. Najwyżej, bo na pierwszym miejscu jest Radomka, Chemik jest trzeci, ŁKS czwarty, a Budowlani na piątym miejscu.

Obrońcą tytułu jest Chemik, który sięgał po trofeum w zeszłym roku, ale również dwa lata temu. Przed rokiem siatkarki z Polic pokonały w finale 3:2 Developres Rzeszów, z którym wygrały również w pięciu setach przed kilkoma dniami, zapewniając sobie awans do turnieju finałowego. Co ciekawe, również z Developresem wygrały Policzanki mecz finałowy dwa lata temu.

Oba łódzkie zespoły wystąpiły ostatnio w turnieju finałowym Pucharu Polski dwa lata temu. Wtedy zakończyły swój udział na meczach półfinałowych. Budowlani po tytuł ostatnio sięgnęli w 2018 roku, w finale pokonując … ŁKS.

W 2020 i 2018 roku w turniejach finałowych znalazło się miejsce dla zespołów pierwszoligowych – San-Pajdy Jarosław i Radomki Radom. Zespół z Radomia właśnie po trzech latach wraca do rywalizacji na tym poziomie.

Kto tym razem sięgnie po Puchar Polski? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Program turnieju:

Sobota 20 lutego:
14:45 ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police
17:30 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź

Niedziela 21 lutego
14:45 Finał

Foto: PLS

925
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Podczas służby nigdy nie wiadomo, z jakimi zadaniami przyjdzie się nam mierzyć. Policjanci doprowadzali do komendy osobę poszukiwaną

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Korfantowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

49-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowej toyoty po alkoholu. Jak oświadczyli świadkowie - wymusił pierwszeństwo przejazdu

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w