Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ,który po przebadaniu miał prawie 2 promila.

Na przełomie kilku ostatnich dni, to już drugi przypadek w którym świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ,który po przebadaniu miał prawie 2 promila.

Na przełomie kilku ostatnich dni, to już drugi przypadek w którym świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jadąc za nim widział jak nietrzeźwy jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni, a nawet w pewnym momencie wjeżdżał na chodniki. Jak się okazało mężczyzna nie miał uprawnień, a wy wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

W poniedziałkowy wieczór patrol ruchu drogowego otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy osobowego volkswagena, którego ujął jadący za nim świadek. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 44 – letni mężczyzna w pewnym momencie zauważył jak jadący przed nim volkswagen podejrzanie się zachowuje. Jego kierowca jechał całą szerokością jezdni, a w pewnym momencie wjechał na chodnik.


Świadek powiadomił o całym zajściu policję, a między czasie zatrzymał 63 – letniego kierowcę volkswagena. Jak się okazało kierowca był kompletnie pijany. Okazało się, że po przebadaniu kierowca ma w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, a w samochodzie miał jeszcze otwartą butelkę z wódką. Na domiar tego, mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania samochodami.


To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 63-latka mogło doprowadzić do tragedii. Zagrażał nie tylko innym kierowcą, ale również mógł potrącić pieszego, który znajdował się na chodniku. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zródło KPP Głubczyce

1475
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.