Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ,który po przebadaniu miał prawie 2 promila.

Na przełomie kilku ostatnich dni, to już drugi przypadek w którym świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ,który po przebadaniu miał prawie 2 promila.

Na przełomie kilku ostatnich dni, to już drugi przypadek w którym świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jadąc za nim widział jak nietrzeźwy jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni, a nawet w pewnym momencie wjeżdżał na chodniki. Jak się okazało mężczyzna nie miał uprawnień, a wy wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

W poniedziałkowy wieczór patrol ruchu drogowego otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy osobowego volkswagena, którego ujął jadący za nim świadek. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 44 – letni mężczyzna w pewnym momencie zauważył jak jadący przed nim volkswagen podejrzanie się zachowuje. Jego kierowca jechał całą szerokością jezdni, a w pewnym momencie wjechał na chodnik.


Świadek powiadomił o całym zajściu policję, a między czasie zatrzymał 63 – letniego kierowcę volkswagena. Jak się okazało kierowca był kompletnie pijany. Okazało się, że po przebadaniu kierowca ma w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, a w samochodzie miał jeszcze otwartą butelkę z wódką. Na domiar tego, mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania samochodami.


To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 63-latka mogło doprowadzić do tragedii. Zagrażał nie tylko innym kierowcą, ale również mógł potrącić pieszego, który znajdował się na chodniku. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zródło KPP Głubczyce

1547
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali do kontroli kierującego oplem.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego dostali wezwanie o zdarzeniu drogowym na ul. Budowlanych w Opolu.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 409 na odcinku Krapkowice

Wiadomości

Nadmierna prędkość oraz niebezpieczne zachowania na drodze to jedne z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.