Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Świadek zatrzymał 47-latka jadącego jednośladem, który miał 2,5 promila.

Mieszkaniec Strzelec Opolskich zauważył motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością jezdni. Bez wahania zatrzymał kierowcę jednośladu

Świadek zatrzymał 47-latka jadącego jednośladem, który miał 2,5 promila.

Mieszkaniec Strzelec Opolskich zauważył motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością jezdni. Bez wahania zatrzymał kierowcę jednośladu, wyjął kluczyki ze stacyjki, a następnie wezwał Policję.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dzięki wzorowej reakcji świadka zdarzenia kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo w naszej okolicy to nasza wspólna sprawa. Każdy z mieszkańców powiatu ma nie wpływ, np. poprzez korzystanie z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na zgłaszanie niebezpieczeństw występujących w naszej okolicy. Często reakcja świadków zdarzenia pozwala uratować zdrowie, a nawet życie innych obywateli. W ubiegły weekend udowodnił to mieszkaniec powiatu strzeleckiego.

Mieszkaniec Strzelec Opolskich zauważył na terenie miasta motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna bez wahania zatrzymał jednoślad, a następie wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol Policji. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 47-letniego kierowcy yamasaki. Okazało się, że motorowerzysta miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Kierowcy motoroweru grozi teraz wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Dzięki wzorowej reakcji mieszkańca Strzelec Opolskich kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Pamiętaj, nie bądź obojętny na zagrożenia jakie istnieją w Twojej okolicy. Widzisz je – reaguj!

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

872
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września około godziny 13:45 do dyżurnego z KWP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu z hulajnogą na ,której poruszał