Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Sukcesy opolskich juniorów w Pucharze Polski.(Zdjęcia)

W minioną sobotę w opolskiej hali Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Gwardia rywalizowali

Sukcesy opolskich juniorów w Pucharze Polski.(Zdjęcia)

W minioną sobotę w opolskiej hali Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Gwardia rywalizowali młodzi judocy w pierwszych tegorocznych zawodach, które odbyły się bez udziału publiczności w ścisłym reżimie sanitarnym. Puchar Polski Juniorek i Juniorów zgromadził na starcie rekordową liczbę 263 zawodniczek i zawodników. W imprezie wystartowała krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej, co wpłynęło na wysoki poziom sportowy turnieju. Do zmagań przystąpili także reprezentanci opolskich klubów – KJ AZS Opole oraz TS Gwardia Opole. Typowany do miejsca na podium w kategorii wagowej 73kg był Mateusz Kozłowski i nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Podopieczny trenerki Anny Chodakowskiej imponował dojrzałością i skutecznością podczas walk na macie. W finale musiał jednak uznać wyższość Aleksandra Raczka (MKS Juvenia Wrocław). Miłą niespodziankę sprawiła jego klubowa koleżanka Amelia Konfisz, która po zmianie kategorii wagowej 63kg dobrnęła, aż do finału, gdzie uległa Aleksandrze Sokołowskiej (Safari 152 Warszawa) i ostateczne zajęła miejsce na drugim stopniu podium. W turnieju miejsca punktowane wywalczyli także Emilia Gonsior – 5m. w kat.78kg, Fabrycjusz Tarkowski – 7m. w kat.73kg oraz Andrzej Radzik – 7m. w kat.100kg (wszyscy KJ AZS Opole).
Organizatorzy zadbali, aby Pucharowi Polski towarzyszył turniej judo dla dzieci, dlatego nazajutrz odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego, w których udział wzięli bardzo młodzi zawodnicy reprezentujący kluby judo działające w regionie opolskim. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne w imprezie mogły wystartować jedynie dzieci z roczników 2008-2010. Na trzech matach stoczono wiele walk, a niektóre z nich stały na niezłym poziome sportowym. Wszystkie dzieci otrzymały medale i dyplomy.
Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo został objęty Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola, a ich organizację wsparł Samorząd Województwa Opolskiego i Miasto Opole.
Oba turnieje zorganizowało Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole przy wsparciu Okręgowego Związku Judo w Opolu.
Fot. Piotr Kumiec

925
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 5 grudnia około godziny 13:40 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola koło stacji BP.

Z ostatniej chwili

W sobotę 3 grudnia przed godziną 13:00 policjanci z KWP dostali zgłoszenie od dyżurnego o pilnej interwencji na dworcu głównym w Opolu.

Z ostatniej chwili

W sobotę 3 grudnia po godzinie 16:00 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Plebiscytowa w Opolu.

Wiadomości

Z mieszkańcami powiatu strzeleckiego kontaktowali się oszuści, podający się za funkcjonariuszy strzeleckiej komendy.