Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

STRACILI PRAWO JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze

STRACILI PRAWO JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 143 km/h. Pamiętajmy, że jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w tym roku policjanci z kędzierzyńskiej drogówki z powodu przekroczenia prędkości zatrzymali prawo jazdy 24 kierowcom.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych kędzierzyńsko-kozielscy policjanci ruchu drogowego każdego dnia eliminują drogowych piratów. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości.

Patrole te są kierowane przede wszystkim w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku tego roku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 24 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h. Tylko w pierwszych dniach marca z powodu przekroczenia prędkości mundurowi zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące aż 8 kierowcom.

Jednym z nich, był 47-letni kierowca audi. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, przekroczył prędkość o 83 km/h. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla na obowiązującej „sześćdziesiątce” jechał z prędkością 143 km/h.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali prawo jazdy także 22-letniemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna na obowiązującej „sześćdziesiątce” jechał z prędkością 112 km/h.

Kolejnym kierowcą który stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości był 24-letni kierujący audi. Mężczyzna na Al. Armii Krajowej w miejscu, gdzie była dozwolona prędkość do 50 km/h miał na liczniku 118 km/h.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle

906
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,