Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

STRACILI PRAWO JAZDY ZA ALKOHOL ORAZ NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

Policjanci z prudnickiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują

STRACILI PRAWO JAZDY ZA ALKOHOL ORAZ NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

Policjanci z prudnickiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość oraz stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu. Pomimo, że pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza, to funkcjonariusze w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe. Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to ciągle główne powody tragicznych zdarzeń na drogach.
W piątek (5 lutego), przed godziną 20:00 policjanci w miejscowości Dobroszewice zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W obszarze zabudowanym kierujący pojazdem jechał z prędkością 116 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Brakiem wyobraźni wykazał się także 55-latek kierujący nissanem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli na terenie gminy Lubrza. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie już zatrzymali prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Przypominamy, że zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. KPP w Prudniku

820
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.