Stalowcy bliscy zwycięstwa z Resovią.

Siatkarze Stali Nysa po raz już kolejny w tym sezonie zapewnili swoim kibicom wiele sportowych emocji. W środowym pojedynku przed własną

Siatkarze Stali Nysa po raz już kolejny w tym sezonie zapewnili swoim kibicom wiele sportowych emocji. W środowym pojedynku przed własną publicznością wywalczyli jeden punkt z faworyzowaną Asseco Resovią Rzeszów.

W pierwszej partii lepiej na parkiecie prezentowali się przyjezdni. Prowadzili już nawet pięcioma punktami. Nysanie jednak odrobili straty, wyrównali na 21:21 i mieli piłkę setową przy stanie 24:23. Kolejne trzy akcje padły łupem Resovii i to ona wygrała 26:24.

Kolejne dwa sety Stalowcy grali bardzo skutecznie i dzięki temu wyszli na prowadzenie 2:1. Seta drugiego wygrali do 22, trzeciego do 21.

Goście wrócili do gry w partii czwartej. Prowadzili od początku, wygrali do 17 i tym samym przedłużyli swoją szansę na wygraną w całym meczu.

W tie-breaku powtórzył się scenariusz z poprzedniego seta. Pewne prowadzenie, momentami 6 punktami, pozwoliło Resovii wywieźć z Nysy dwa punkty.

Warto dodać, że to dla Stali piąty mecz z rzędu zakończony zdobyczą punktową. To też czwarte spotkanie z rozstrzygnięciem w pięciu setach.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Torey DeFalco, który zapisał na swoim koncie 22 punkty. Jeden więcej zdobył Michał Gierżot ze Stali.

W ramach siódmej kolejki PlusLigi Stal zmierzy się 19 listopada na wyjeździe z GKS-em Katowice. Na własną halę Nysanie wracają tydzień później (26.11). Podejmą wtedy Czarnych Radom. Początek spotkania o 14:45.

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (24:26, 25:22, 25:21, 17:25, 11:15)

Foto Stal Nysa

873

Wiadomości

W czwartek 25 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Paczkowie zatrzymali 28-latka, który postanowił użyć nietypowej metody, żeby

Wiadomości

Kałków-to właśnie w tej miejscowości dwóch kierujących straciło swoje prawo jazdy. Powód? Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn zdarzeń...

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.