Connect with us

Hi, what are you looking for?

Stal Nysa bez punktów w pojedynku z Resovią

W trzeciej kolejce siatkarskiej PlusLigi Stal

W trzeciej kolejce siatkarskiej PlusLigi Stal Nysa urwała na wyjeździe punkt Skrze Bełchatów. Po dobrym spotkaniu były apetyty na punkty w pojedynku z Resovią Rzeszów. Tym razem jednak Stalowcy nie mieli zbytnio atutów. Zdołali co prawda wyrwać przyjezdnym jednego seta (druga partia zakończyła się wygraną Stali do 17), a z dobrej strony pokazał się atakujący Wassim Ben Tara (20 punktów) to jednak wystarczyło. Siatkarze z Rzeszowa wygrali 3:1 (21:25, 25:17, 21:25, 18:25), a tym samym nysanie spadli na przedostatnie – 13 miejsce w ligowej tabeli. Po czterech meczach mają zaledwie jeden punkt.

Jak wspomnieliśmy, najlepiej w zespole Stali punktował Ben Tara. 14 punktów dorzucił Nikolaj Penczew. Pozostali zawodnicy jednak niestety nie pomogli swoim liderom. Dla Resovii 21 punktów zdobył Klemen Cebulj, 17 Sam Deroo. Zawodnikiem meczu został wybrany Cebulj.

W pozostałych rozegranych dotychczas meczach czwartej kolejki PlusLigi LUK Lublin pokonał GKS Katowice 3:0, Czarni Radom odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 3:1 z Treflem Gdańsk. Takim samym stosunkiem setów Jastrzębski Węgiel wygrał ze Skrą Bełchatów. Jak informowaliśmy, ZAKSA pokonała 3:2 Projekt Warszawa.

W piątej kolejce PlusLigi 30 października Stal zagra na wyjeździe z Treflem Gdańsk, a ZAKSA wybiera się do Bełchatowa.

1073

Może Ci się spodobać

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.