Connect with us

Hi, what are you looking for?

Stal nie zagra o 11 miejsce. Koniec sezonu dla siatkarzy z Nysy

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Stali Nysa przegrali w Suwałkach

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Stali Nysa przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem 1:3. Wobec mocno zaskakującej wygranej Czarnych Radom z GKS-em Katowice, to właśnie zespół z województwa mazowieckiego zagra o 11 miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi. Przeciwnikiem będzie Cuprum Lubin.

Sobotnie spotkanie w Suwałkach od początku układało się po myśli miejscowych. Ślepsk w pierwszej partii szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Efektem tego była wygrana do 17. Seta zakończył nieudanym atakiem Bartosz Bućko.

W drugim secie goście starali się od początku narzucić swój styl gry. Nawet wyszli na prowadzenie 4:2. Jednak Ślepsk szybko odrobił dystans do Stali. Do stanu 8:8 widzieliśmy grę punkt za punkt. Po skutecznym ataku miejscowych i źle przyjętej przez Kamila Długosza zagrywce Marcina Walińskiego zrobiło się 10:8. I taką też niewielką przewagę gospodarze utrzymywali przez dłuższy czas. Bohaterem końcówki seta był znów Waliński, po którego asach Ślepsk odskoczył na cztery punkty (20:16). Tym razem partię zakończył Andreas Takvam.

Odrodzenie Stali widzieliśmy w trzecim secie. Tym razem to nasi zawodnicy wypracowali sobie przewagę. Na 7:4 zaatakował Bućko, zmuszając tym samym szkoleniowca gospodarzy Andrzeja Kowala do wzięcia czasu. Po przerwie bezpośrednio zagrywką punkt zdobył Wassim Ben Tara. W końcówce Ślepsk podjął pogoń, zmniejszając stratę z siedmiu do pięciu punktów. Ostatecznie jednak Stal wygrała do 19.

Na kolejną partię bardziej zmotywowani wyszli niestety gospodarze. Rozpoczęli od 3:0. Na 6:1 asa zaserwował Bołądź. Czas wziął trener Krzysztof Stelmach. Przerwa jednak niewiele zmieniła. Stalowcy popełniali zbyt dużo błędów. Na 7:15 zaserwował w aut Michał Filip, na 14:20 piłki w boisku nie zmieścił Bućko, na 14:21 ten sam błąd popełnił Ben Tara. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:20. Tym samym Ślepsk zapewnił sobie miejsce w ósemce i udział w fazie play-off.

Przede wszystkim gratulacje dla drużyny z Suwałk za ten mecz i za cały sezon, bo awans do play offów jest na pewno dużym sukcesem dla nich. Chcieliśmy to spotkanie wygrać, pokazać się z dobrej strony i zakończyć rundę zasadniczą zwycięstwem. Mamy trochę niewyrównanych rachunków z zespołem z Suwałk jeszcze z finału pierwszej ligi dwa sezony temu. Niestety w tym sezonie nie udało się tych rachunków wyrównać – powiedział po meczu środkowy Stali Maciej Zajder.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Ślepska Bartłomiej Bołądź, zdobywca 17 punktów.

W pozostałych rozegranych już spotkaniach 26 kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał w piątek na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0, a w sobotni wieczór GKS Katowice przegrał z Czarnymi Radom 2:3. Na niedzielę zaplanowane są pojedynki Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Vervą Warszawa oraz Trefla Gdańsk z Wartą Zawiercie. W poniedziałek AZS Olsztyn podejmie Resovię Rzeszów. We wtorek Skra Bełchatów podejmie MKS Będzin.

Ślepsk Malow Suwałki – Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)

Ślepsk: Waliński, Rousseaux, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Warda, Klinkenberg, Rohnka
Stal: Zajder, Długosz, Komenda, Bućko, Ben Tara, M’Baye, Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Lemański, Szczurek, Filip, Schamlewski

1406

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który wielokrotnie popełniał przestępstwa.

Wiadomości

Od najbliższego poniedziałku 21 października wszystkie 15 oddziałów szpitala powiatowego w Nysie będzie przyjmować chorych.

Kędzierzynianie z kolejnym zwycięstwem, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 pokonała Cuprum Stilon Gorzów. MVP spotkania wybrany został nasz środkowy

Wiadomości

W minionym tygodniu odwiedzaliśmy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu.