Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Służby ratunkowe mają pełne ręce roboty w Brzegu. Doszło do dwóch wypadków w tym samym czasie.

Dzisiaj (7.07) w Brzegu, niemal w tym samym czasie doszło do dwóch wypadków. Najpierw strażacy zostali powiadomieni o wypadku z udziałem

Służby ratunkowe mają pełne rencie roboty w Brzegu. Doszło do dwóch wypadków w tym samym czasie.

Dzisiaj (7.07) w Brzegu, niemal w tym samym czasie doszło do dwóch wypadków. Najpierw strażacy zostali powiadomieni o wypadku z udziałem rowerzysty na pl. Zamkowym, a gdy zastępy udawały się już na miejsce zgłoszenia wpłynęło kolejne zawiadomienie o potrąceniu motorowerzysty na ul. Łokietka. Do poszkodowanego motorowerzysty zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
„Pierwsze zgłoszenie dotyczyło rowerzysty, który przewrócił się i stracił przytomność. Do tego zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy JRG z Brzegu, jednak w drodze na miejsce zdarzenia otrzymaliśmy drugie zgłoszenie o potrąconym motorowerzyście na ul. Łokietka. Jeden z zastępów został przedysponowany właśnie na ul. Łokietka, a dodatkowo dojechały tam zastępy OSP z Olszanki i Michałowa. Na placu Zamkowym wsparcia udzielił nam zastęp OSP z Lipek” – mówi mł. bryg. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Obrażenia potrąconego motorowerzysty były poważne, dlatego zdecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Nasze działania głównie polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, natomiast przy zdarzeniu na pl. Zamkowym udzieliliśmy poszkodowanemu pomocy medycznej, a następnie przekazaliśmy zespołowi ratownictwa medycznego” – podsumowuje Jacek Nowakowski z PSP w Brzegu.
Dodajmy, że oprócz wspomnianych wypadków, strażacy z Brzegu musieli niemal w tym samym czasie gasić pożar zboża na pniu w Oldrzyszowicach. To tylko potwierdza, że dzisiejsze popołudnie przyniosło ratownikom sporo pracy.

Źródło www.brzeg24.pl

1737
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 366

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.