Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ślubowanie uczniów klas mundurowych.(Zdjęcia)

W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klas mundurowych oraz mianowanie na wyższe stopnie kadeckie.

Ślubowanie uczniów klas mundurowych.(Zdjęcia)

W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klas mundurowych oraz mianowanie na wyższe stopnie kadeckie.

Udział w uroczystości wzięła I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu nadkom. Magdalena Pławiak-Woda, która pogratulowała młodym kadetom wyboru kierunku kształcenia i życzyła im dalszych sukcesów.

29 marca, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. W uroczystości uczestniczyła I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – nadkom. Magdalena Pławiak-Woda oraz komendanci służb mundurowych, reprezentanci władz lokalnych, przedstawiciele kuratorium, a także rodziny licealistów.

Najważniejszym punktem uroczystości było wypowiedzenie przez 53 uczniów klas I roty ślubowania, do której młodzi ludzie podeszli z wielką powagą. Po ślubowaniu adepci odebrali z rąk dyrektora szkoły oraz przedstawicieli służb mundurowych akty nadania kolejnych stopni awansu.

Przez najbliższe lata kadeci będą zgłębiać tajniki służb mundurowych. Dzięki współpracy szkoły z naszą jednostką, poznają specyfikę pracy policjantów na różnych stanowiskach służbowych, by po ukończeniu szkoły mogli w sposób świadomy dokonać wyboru zawodowego.

Policjant – to zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, lecz dający dużo w zamian. Ty też możesz zostać policjantem – cały czas trwa nabór.

Przypominamy, że dokumenty rozpoczynające rekrutację można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

1618
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.