Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Rowerzysto zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu.

Decydując się na rower jako środek transportu do pracy, spędzenia aktywnie czasu dbamy o swoje zdrowie i nasze środowisko.

Rowerzysto zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu

Decydując się na rower jako środek transportu do pracy, spędzenia aktywnie czasu dbamy o swoje zdrowie i nasze środowisko.

Nie zapominajmy jednak, że o swój jednoślad musimy dbać tak, by ustrzec go przed kradzieżą. Warto pamiętać o dobrych zabezpieczeniach i nie pozostawianiu rowerów pod blokami i sklepami bez zapięcia. Zamykajmy piwnice solidnymi zamkami i nie pozostawiajmy otwartych na klatkę schodową drzwi. Każde dodatkowe zabezpieczenie jest przeszkodą dla złodzieja.

Zatłoczonymi ulicami, zdecydowanie szybciej przejedziemy na rowerze. To aktywna i zdrowa forma wypoczynku, środek transportu do pracy, a także nasza troska o środowisko. Pamiętajmy jednak, że nasz rower może paść łupem złodziei.

Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami apelujemy o zachowanie kilku podstawowych reguł:

Zainwestuj w dobrej jakości smycze i zamknięcia. Warto zapiąć rower w dwóch miejscach. Nigdy nie zapinaj za elementy, które można łatwo ściągnąć lub odkręcić np. koło.
Wchodząc do sklepu na chwilę, nigdy nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia. Złodziejowi wystarczy chwila, aby odjechać twoim jednośladem. Nie zostawiaj również niezabezpieczonego roweru pod swoim blokiem.
Pozostawiając rower na klatce schodowej, również warto go zapiąć. Pamiętaj, aby drzwi na klatkę schodową były zawsze zamknięte, a kod do domofonu posiadały tylko zaufane osoby.
Nie pozostawiaj roweru na balkonie, na niskiej kondygnacji. Okazja czyni złodzieja, a on szybko wykorzysta, że twój rower jest na wyciągniecie ręki.
Pomieszczenia gospodarcze, w których trzymasz rowery warto solidnie zamykać. Każda dodatkowa kłódka to przeszkoda dla złodzieja. Goni ich czas, a kiedy zauważą solidne zabezpieczenie dwa razy się zastanowią, czy im się to opłaca.
Przechowuj dowód zakupu, zrób zdjęcie, to pomoże w identyfikacji utraconego roweru.
Dopóki dopisują warunki pogodowe, sezon rowerowy trwa do później jesieni. Warto w tym czasie pamiętać o tym, że pozostawienie niezabezpieczonego roweru pod blokiem, sklepem czy przed dworcem kolejowym jest okazją dla złodzieja. Dbajmy o nasze mienie, a kiedy widzimy, że w naszym bloku kręci się ktoś nieznajomy – przyjrzyj się mu, zapytaj w jakiej sprawie i do kogo przyszedł. Jeśli jest to ktoś kto ma złe zamiary, dzięki naszemu zainteresowaniu straci swoją anonimowość i prawdopodobnie zrezygnuje z zamiaru kradzieży.

Źródło KPP Brzeg

491
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.