Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Reprezentacja Polski w short tracku trenuje w Opolu

Najlepsi łyżwiarze szybcy trenują przed zaplanowanymi za dwa miesiące Mistrzostwami Europy. W grupie jest Magdalena Zych z AZS Politechniki Opolskiej

Najlepsi łyżwiarze szybcy trenują przed zaplanowanymi za dwa miesiące Mistrzostwami Europy. W grupie jest Magdalena Zych z AZS Politechniki Opolskiej, a część treningów odbywa się na kampusie uczelni.
W ścisłej kadrze reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim jest 8 osób. Wszystkie trenują na zgrupowaniu w Opolu. Wśród nich Natalia Maliszewska, najlepsza polska łyżwiarka szybka, zdobywczyni m.in. Pucharu Świata na dystansie 500 metrów oraz Magdalena Zych z AZS Politechniki Opolskiej.- Te intensywne dwa tygodnie mają za zadanie przygotować grupę do Mistrzostw Europy zaplanowanych na 22-24 stycznia 2020 roku w Gdańsku, które będą dużym sprawdzianem dla zawodników – mówi prof. Rafał Tataruch, Kierownik Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Opolskiej oraz prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.Zawodnicy trenują dwa razy dziennie po dwie godziny na lodowisku, do tego dochodzą ćwiczenia na siłowni, na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej oraz praca z fizjoterapeutą. Czas wolny spędzają na spacerze w mieście. – Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany. O ile treningi odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego, to od początku sezonu plan imprez międzynarodowych został odwołany. Jedyne zawody, jakie odbyły się w tym sezonie to Mistrzostwa Polski w Białymstoku. ISU (International Skating Union, tj. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska – przyp. red.) już podjęła decyzję, że styczniowe zawody w Gdańsku odbędą się bez udziału publiczności, będą transmitowane. Miejmy nadzieję, że nie będzie zachorowań wśród naszych zawodników – podkreśla prof. Rafał Tataruch.

1160
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Można śmiało powiedzieć, że asp. sztab. Monika Mrugała kulę ziemską już raz przebiegła.

Sport

W imieniu ZAKSA S.A. i drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapraszamy Państwa na otwarty trening finalistów Ligi Mistrzów.

Sport

Długość profesjonalnej kariery sportowej zależy od wielu czynników. Najczęściej są to kwestie zdrowotne oraz poważne urazy wykluczające z