Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„RED” – nowy pies w szeregach kluczborskiej policji

Do kluczborskiej komendy Policji dołączył kolejny czworonożny funkcjonariusz. Policjant na czterech łapach to „RED”, jest 16-miesięcznym

"RED" - nowy pies w szeregach kluczborskiej policji

Do kluczborskiej komendy Policji dołączył kolejny czworonożny funkcjonariusz. Policjant na czterech łapach to „RED”, jest 16-miesięcznym owczarkiem niemieckim.

Jego opiekunem jest aspirant sztabowy Piotr Michalski, który od 20-stu lat jest przewodnikiem psów służbowych. Policjant i jego czworonożny przyjaciel obecnie przechodzą szkolenie, a na ulicach powiatu kluczborskiego ten wyjątkowy patrol będziemy mogli zobaczyć od 15-stego lutego 2023 roku. Zakup czworonoga został częściowo sfinansowany przez Starostę Kluczborskiego.

W środę (7.12) odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku – mł.insp. Pawła Kolczyka ze Starostą Powiatu Kluczborskiego Panem Mirosławem Bireckim, który częściowo sfinansował zakup czworonożnego funkcjonariusza. W spotkaniu wziął również udział Zastępca szefa kluczborskich policjantów mł.insp. Łukasz Gigiel oraz przewodnik psa służbowego asp.szt. Piotr Michalski wspólnie ze swoim czworonożnym partnerem.

Red jest półtorarocznym owczarkiem niemieckim, który po ukończonym szkoleniu charakteryzować się będzie jako pies patrolowo-tropiący. Oprócz codziennej służby w terenie, Red będzie również wykorzystywany do tropienia śladów ludzkich, m.in. w przypadku zaginięcia osób czy tropienia za sprawcami różnych przestępstw. Przede wszystkim jego zadaniem w codziennej służbie jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kluczborskiego.

Pozyskanie nowego czworonożnego funkcjonariusza było możliwe dzięki wsparciu Starosty Kluczborskiego Pana Mirosława Bireckiego, który na ten cel przeznaczył 5 tys. zł. To kolejny przykład owocnej współpracy z samorządami, która przekłada się na osiąganie dobrych efektów w pracy kluczborskich funkcjonariuszy, a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

Źródło KPP w Kluczborku

483
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Już kilka dni od otrzymania zawiadomienia, krapkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali 44-latka.

Z ostatniej chwili

Co zrobić kiedy znajdziemy telefon komórkowy, pozostawiony bez zabezpieczenia rower, czy portfel? W takich sytuacjach jest kilka rozwiązań.

Wiadomości

Niestety, mimo szeroko zakrojonych działań mundurowych i wielu kampanii społecznych uczulających na tego typu procedery, seniorzy cały czas

Wiadomości

Przy kontroli okazało się, że kierowca w schowkach miał ukryte narkotyki. Od kierowca pobrana została krew. Mężczyźnie grozi kara