Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Ranny policjant. Rozszczelnienie butli z gazem w Kędzierzynie Koźlu.(Zdjęcia)

Ranny policjant. Rozszczelnienie butli z gazem w Kędzierzynie Koźlu.

Kilka zastępów straży pożarnej oraz kilka patroli policji interweniowało w środę, 23 marca przed godziną 14 przy ulicy Starej na osiedlu Pogorzelec w Kędzierzynie Koźlu , gdzie doszło do pożaru altany.

Policjanci patrolujący miasto zauważyli spore zadymienie. Kiedy zlokalizowali pożar, powiadomili straż pożarną i przystąpili do zabezpieczenia pobliskiego terenu. Okazało się, że w altance znajdowały się butle z gazem.

Jeden z policjantów zdążył wyciągnąć dwie z czterech butli, jednak w jednej doszło do rozszczelnienia i wybuchu gazu. Policjant został ranny. Strażacy przy pomocy tarcz ochronnych błyskawicznie rozpoczęli akcję gaśniczą.

Wydostali i schłodzili pozostałe butle. Ogień zaczął przedostawać się na pobliską wiatę oraz roślinność. Altana spłonęła niemalże doszczętnie. Sytuacja została opanowana po kilkudziesięciu minutach.

Na czas prowadzonych działań droga oraz chodnik zostały całkowicie wyłączone z ruchu.

Policjanci pracujący na miejscu ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Źródło i foto www.lokalna24.pl

1592
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.