Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Przykry powrót z wakacji zakończyli w brzeskim szpitalu dla dwóch podróżujących autem.(Zdjęcia)

Dwie osoby odniosły ogólne potłuczenia ciała w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek

Przykry powrót z wakacji zakończyli w brzeskim szpitalu dla dwóch podróżujących autem.(Zdjęcia)

Dwie osoby odniosły ogólne potłuczenia ciała w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (14 – 15 sierpnia) na drodze krajowej nr 94 pod Brzegiem.

66-letni kierowca w wyniku długotrwałej podróży i zmęczenia stracił panowanie nad autem i wypadł z jezdni do rowu. Kierowca i 51-letnia pasażerka zostali przetransportowani do szpitala w Brzegu.
„Zgłoszenie wpłynęło kilka minut po północy. Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Brzegu. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom i przekazaniu poszkodowanych dla zespołu ratownictwa medycznego” – informuje naszą redakcję mł. bryg. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
O przyczynach i okolicznościach kolizji mówi mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu:

„Do zdarzenia doszło na łuki drogi krajowej nr 94, na wysokości Brzegu. Osoby znajdujące się w pojeździe osobowym wracały z dalekiej podróży zagranicznej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni kierowca w wyniku długotrwałej podróży i zmęczenia stracił panowanie nad autem. Dodatkowo tej nocy lokalnie występowała mgła, panowały trudne warunki atmosferyczne. Samochód wypadł z jezdni do rowu, w wyniku czego dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przetransportowane do szpitala w Brzegu” – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Policjanci apelują, aby za kierownicę wsiadać będąc wypoczętym. Szczególnie podczas długich podróży. Zmęczenie bardzo mocno zmniejsza naszą koncentrację i spowalnia czas reakcji. Uczucie senności kierowcy może być równie niebezpieczne, jak jazda w stanie nietrzeźwości.

Źródło www.brzeg24.pl

1313
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele do 25 września o godzinie 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na remontowanym odcinku autostrady A4.

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 557

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.