Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Przewrócona przyczepa ciągnika i dwie kolizje w powiecie brzeskim.

Niemalże tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców, a śliskie drogi kierowców. Ci mniej ostrożni wylądowali w rowie pomiędzy miejscowościami

Przewrócona przyczepa ciągnika i dwie kolizje w powiecie brzeskim.

Niemalże tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców, a śliskie drogi kierowców. Ci mniej ostrożni wylądowali w rowie pomiędzy miejscowościami Gnojna i Lubcz (DW 378).

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce we Wierzbnej, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 385 przewróciła się przyczepa ciągnika rolniczego z transportem ziarna. Inne kolizje odnotowano w Lewinie Brzeskim i Krzyżowicach, a więc służby mają pełne ręce roboty.
„Dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych wpłynęły między godz. 8:00 a 9:00. Pierwsze z nich dotyczyło ciągnika rolniczego z przyczepą, który przewrócił się w miejscowości Wierzbna. Do akcji zadysponowane zostały zastępy JRG z Brzegu i Grodkowa oraz OSP Tarnów Grodkowski” – mówi nam asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Wysypane ziarno z przyczepy zablokowało dwa pasy ruchu na drodze wojewódzkiej nr 385. Inne utrudnienia mogą występować na DW 378. Pomiędzy miejscowościami Gnojna i Lubcz do rowu wpadły dwa samochody.

„Kierowcy prawdopodobnie wpadli w poślizg i wpadli do rowu. Do akcji wyjechały zastępy JRG z Grodkowa i OSP z Młodoszowic. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń” – informuje asp. Marek Zagórski z PSP w Brzegu.
Na brak pracy nie narzekają również policjanci. Mundurowi są w trakcie obsługiwania dwóch kolizji drogowych. Na drodze powiatowej w Lewinie Brzeskim doszło do zderzenia osobowego forda z dostawczym fiatem, a w Krzyżowicach na drodze wojewódzkiej zderzyli się kierowcy volkswagena i skody.

„W Lewinie Brzeskim kierująca fordem nie zachowała należytej odległości przed poprzedzającym pojazdem i najechała na tył fiata ducato, natomiast w Krzyżowicach w centrum wioski zderzyły się dwa pojazdy osobowe. W tym przypadku na miejscu trwają jeszcze czynności i ustalenia policjantów” – mówi asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Warto zaznaczyć, że dotąd nie odnotowano wypadków i kolizji na drogach krajowych. Te wyglądają na odśnieżone i posypane solą, a więc na „krajówkach” panują znacznie lepsze warunki drogowe.

Źródło www.brzeg24.pl

2636
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany