Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Przemysław Stępień wraca do ZAKSY!

Do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołącza kolejny zawodnik. Do Kędzierzyna-Koźla po dwuletnie przerwie wraca

Przemysław Stępień wraca do ZAKSY!

Do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołącza kolejny zawodnik. Do Kędzierzyna-Koźla po dwuletnie przerwie wraca rozgrywający – Przemysław Stępień.

Przemysław Stępień po raz pierwszy do ZAKSY trafił przed sezonem 2018/2019, wcześniej nasz rozgrywający występował w innych plusligowych klubach, jak Trefl Gdańsk czy Dafi Społem Kielce. Jednak to właśnie dwa sezony spędzone na Opolszczyźnie były da niego wyjątkowo owocne, z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Przemysław Stępień w 2019 roku zdobył Superpuchar kraju, Puchar Polski oraz tytuł mistrza Polski. Po dwóch sezonach gry w Kędzierzynie-Koźlu rozgrywający zdecydował się na zmiany, kolejno broniąc barw Indykpolu AZS-u Olsztyn, a w ostatnim sezonie Cuprum Lubin. Teraz czas na powrót…

Nasz nowy rozgrywający z niecierpliwością wyczekuje startu przygotowań i nowego sezonu. – Jestem podekscytowany swoim powrotem do ZAKSY i już nie mogę się doczekać nowego sezonu i nowych wyzwań. Podjęcie decyzji o powrocie do Kędzierzyna nie była trudne, ponieważ przez 2 lata mojego pobytu w tym miejscu czułem się bardzo dobrze, panuje tutaj rodzinna atmosfera co może potwierdzić każdy kto miał styczność z klubem. W klubie jest świetna organizacja, a także warto wspomnieć o wspaniałych kibicach, którzy są za drużyna całym sercem i zna ich cała siatkarska Polska – podkreślił Przemysław Stępień.

Przemysław Stępień razem z Marcinem Januszem będzie tworzył duet rozgrywających w ekipie mistrza Polski. Jak przyznaje nasz zawodnik stabilność składu, jaką może od wielu lat pochwalić się ZAKSA ma wiele atutów. -Na pewno nie będę miał problemu z aklimatyzacją, szczególnie z uwagi na to, że większość drużyny, sztabu i pracowników nie zmieniła się – podkreślił rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, deklarując ciężką pracę i chęć walki o najwyższe cele. – Ja z mojej strony mogę zapewnić, że będę ciężko pracować aby podnosić poziom na treningach, a także zdobyć zaufanie u trenera aby w trakcie sezonu mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Od kilku lat ZAKSS pokazuje, że ciężka praca i dążenie do celu przynosi efekty, szczególnie pokazują to ostatnie 2 lata i wyniki jakie osiągnął zespół i klub. Kolejny sezon będzie jeszcze cięższy, ponieważ zwycięstwo dwa razy z rzędu w Lidze Mistrzów nakłada w pewien sposób presję na drużynę, jednak jest to dla nas ogromną motywacja do dalszej pracy i chęci powtórzenia zdobytych trofeów – dodał nasz zawodnik.

Źródło Zaksa

390
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W pierwszy weekend października rusza siatkarska PlusLiga. Tytułu mistrza kraju bronić będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sport

W piątek 16 września o godz. 18:00 w Brukseli odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Sport

Kamil Semeniuk został wybrany najlepszym siatkarzem 2022 roku Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Sport

Mural poświęcony sukcesom siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA powstał na murach