Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni chwilę wcześniej zostali spłoszeni podczas próby kradzieży metalowych konstrukcji z budynku. Biegli wzdłuż torów i tam zauważyli ich policjanci. Dalsza ucieczka nie miała szans powodzenia, więc schowali się w stosie liści. Jednak i to nie pomogło. Obaj usłyszeli już zarzuty i grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Wszystko miało się dziać w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn miało wynosić elementy metalowe z opuszczonych pomieszczeń biurowych.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam zastali właściciela obiektu. Z jego relacji wynika, że podejrzewane osoby spłoszyły się na jego widok i pozostawiły przygotowane do kradzieży elementy. Policjanci natychmiast pojechali by sprawdzić miejsca, gdzie osoby odpowiadające rysopisowi mogły się oddalić. Zauważyli jak uciekają wzdłuż torowiska. Tam podjęli za nimi pieszy pościg . Po kilkuset metrach dotarli do lasu. Funkcjonariusze zauważyli mężczyzn ukrytych pod nasypami ziemi i liści.
Zatrzymani trafili do policyjnych aresztów. Jak się okazało to 24 i 38-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to 7 000 złotych. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

1438
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Do kluczborskiej komendy Policji dołączył kolejny czworonożny funkcjonariusz. Policjant na czterech łapach to „RED”, jest 16-miesięcznym

Wiadomości

Dzięki obywatelskiej postawie pracowników sklepu na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego

Wiadomości

We wtorek 6 grudnia po godzinie 22:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o samochodzie, który wjechał w latarnię na Placu Wolności w Opolu.

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godz. 18.47 na drodze wojewódzkiej nr 426, która łączy Zawadzkie ze Strzelcami Opolskimi. Kierowca skody fabii wypadł