Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni chwilę wcześniej zostali spłoszeni podczas próby kradzieży metalowych konstrukcji z budynku. Biegli wzdłuż torów i tam zauważyli ich policjanci. Dalsza ucieczka nie miała szans powodzenia, więc schowali się w stosie liści. Jednak i to nie pomogło. Obaj usłyszeli już zarzuty i grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Wszystko miało się dziać w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn miało wynosić elementy metalowe z opuszczonych pomieszczeń biurowych.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam zastali właściciela obiektu. Z jego relacji wynika, że podejrzewane osoby spłoszyły się na jego widok i pozostawiły przygotowane do kradzieży elementy. Policjanci natychmiast pojechali by sprawdzić miejsca, gdzie osoby odpowiadające rysopisowi mogły się oddalić. Zauważyli jak uciekają wzdłuż torowiska. Tam podjęli za nimi pieszy pościg . Po kilkuset metrach dotarli do lasu. Funkcjonariusze zauważyli mężczyzn ukrytych pod nasypami ziemi i liści.
Zatrzymani trafili do policyjnych aresztów. Jak się okazało to 24 i 38-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to 7 000 złotych. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

1291
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.