Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni

PRZED POLICJANTAMI UKRYLI SIĘ W STOSIE LIŚCI.

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni chwilę wcześniej zostali spłoszeni podczas próby kradzieży metalowych konstrukcji z budynku. Biegli wzdłuż torów i tam zauważyli ich policjanci. Dalsza ucieczka nie miała szans powodzenia, więc schowali się w stosie liści. Jednak i to nie pomogło. Obaj usłyszeli już zarzuty i grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Wszystko miało się dziać w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn miało wynosić elementy metalowe z opuszczonych pomieszczeń biurowych.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam zastali właściciela obiektu. Z jego relacji wynika, że podejrzewane osoby spłoszyły się na jego widok i pozostawiły przygotowane do kradzieży elementy. Policjanci natychmiast pojechali by sprawdzić miejsca, gdzie osoby odpowiadające rysopisowi mogły się oddalić. Zauważyli jak uciekają wzdłuż torowiska. Tam podjęli za nimi pieszy pościg . Po kilkuset metrach dotarli do lasu. Funkcjonariusze zauważyli mężczyzn ukrytych pod nasypami ziemi i liści.
Zatrzymani trafili do policyjnych aresztów. Jak się okazało to 24 i 38-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to 7 000 złotych. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

1665
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Krakowie, zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczyli 27 jednostek broni palnej

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (28.09), około godz. 21:40 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze budynku wielorodzinnego w Brzegu.

Wiadomości

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w środę, 27 września chwilę przed godziną 20 na ulicy Kozielskiej. Kierująca nie zauważyła

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w