Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PRZED PODRÓŻĄ, PAMIĘTAJMY O ODŚNIEŻENIU SWOJEGO POJAZDU.

Przypominamy o obowiązku dokładnego odśnieżania pojazdu. W związku z opadami śniegu pojazdy pokryte są sporą warstwą zmrożonego śniegu

PRZED PODRÓŻĄ, PAMIĘTAJMY O ODŚNIEŻENIU SWOJEGO POJAZDU

Przypominamy o obowiązku dokładnego odśnieżania pojazdu. W związku z opadami śniegu pojazdy pokryte są sporą warstwą zmrożonego śniegu i lodu.

Na kierującym spoczywa obowiązek ich dokładnego odśnieżania.

Zalegający na dachu śnieg przy ostrym hamowaniu czy przyśpieszaniu może zagrażać bezpieczeństwu nas samych oraz innych uczestników ruchu. Spadająca bryła lodu może spowodować uszkodzenie pojazdu, a nawet doprowadzić do wypadku drogowego. Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu jak również czytelność tablic rejestracyjnych.

Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu, kierujący zapewni bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, oraz uniknie mandatu karnego.

Źródło KPP w Głubczycach

468
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.