Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

PRÓBOWAŁ STARANOWAĆ RADIOWÓZ – POLICJANCI MUSIELI STRZELAĆ W OPONY SAMOCHODU.

Policjanci z Namysłowa prowadzili pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli.

PRÓBOWAŁ STARANOWAĆ RADIOWÓZ – POLICJANCI MUSIELI STRZELAĆ W OPONY SAMOCHODU.

Policjanci z Namysłowa prowadzili pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli.

Po kilku kilometrach trasy pościgowej 45-latek próbował staranować radiowóz. Sam jednak stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał na pobocze. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu by zatrzymać mężczyznę. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego widząc co się dzieje, ruszył z miejsca wprost w kierunku policjanta. Funkcjonariusz zareagował strzelając w opony volkswagena uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 5 zarzutów za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Namysłowscy policjanci 4 marca, podczas nocnej zmiany, patrolowali miejscowości w gminie Pokój. Przed godziną 1 zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu zaczął znacznie przyspieszać. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący nie reagował, dlatego też funkcjonariusze zrównali się z jego samochodem i nakazali kierowcy zatrzymać się. W tym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w lewo i taranując radiowóz próbował zepchnąć go z jezdni. Jednakże sam stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na pobocze. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu i postanowili natychmiast zatrzymać mężczyznę. 45-latek widząc co się dzieje, ruszył z miejsca wprost na interweniującego policjanta. Funkcjonariusz szybko i przytomnie zareagował strzelając w opony volkswagena. W ten sposób skutecznie uniemożliwił mu dalszą jazdę. W efekcie mieszkaniec powiatu kluczborskiego został zatrzymany.

Jak się okazało mężczyzna był na warunkowym zwolnieniu oraz posiadał przy sobie amfetaminę i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 45-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów – narażenia na utratę życia i zdrowia policjantów, zmuszenia do zaniechania czynności służbowych, posiadania amfetaminy, kierowania pojazdem pomimo zakazu oraz uszkodzenia radiowozu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło Policja Namysłów

2146
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany