Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pożar w zakładzie odzysku odpadów koło Brzegu. Na miejsce jadą zastępy straży z grupy chemicznej z Opola i Kędzierzyna Koźla .(Zdjęcia&Wideo)

Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do akcji gaśniczej pożaru, który wybuchł dzisiaj (6.07) około godz. 17:00 w zakładzie

Pożar w zakładzie odzysku odpadów koło Brzegu. Na miejsce jadą zastępy straży z Opola i Kędzierzyna Kozła.(Zdjęcia)

Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do akcji gaśniczej pożaru, który wybuchł dzisiaj (6.07) około godz. 17:00 w zakładzie odzysku odpadów na terenie Skarbimierza-Osiedle.

Kolejne jednostki z Opola i Kędzierzyna-Koźla są już w drodze. Sytuacja jest dość poważna, ponieważ ze wstępnych informacji wynika, że pali się substancja, której nie można gasić wodą.
„Do akcji zadysponowane zostały 3 zastępy JRG z Brzegu oraz jeden OSP z Przylesia.

W jednym z magazynów wybuchł pożar substancji, której nie można gasić wodą, dlatego obecnie strażacy podejmują działania w obronie, aby pożar nie rozprzestrzenił się na inne obiekty.

Na miejsce jadą zastępy z Opola i Kędzierzyna-Koźla z proszkowym środkiem gaśniczym. Także lekki wóz z agregatem proszkowym z Grodkowa jest w drodze do Skarbimierza-Osiedle” – mówi nam mł. bryg. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Udało się nam porozmawiać z przedstawicielem firmy Mobruk. Józef Morzycki poinformował nas, że prezes zarządu udaje się na miejsce zdarzenia. Sytuacja jest rozwojowa i trudno na razie mówić o ewentualnych przyczynach i skutkach pożaru.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

2113
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Tomasza Browarskiego.

Wiadomości

Dzień od zgłoszenia kradzieży pojazdu, policjanci odzyskali skradzionego volkswagena. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie 29-latka, który usłyszał łącznie 19 zarzutów.

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (18.08), około godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej 403 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki.

Wiadomości

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu została zadysponowana do Krapkowic.