Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pościg za 21-latkiem zakończył się na ogrodzeniu jednej z posesji.

Policjanci ze Zdzieszowic prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

pościg, pościg policyjny, ucieczka przed policją, pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, polscy kierowcy, kierowcy wypadki, zdzieszowice,

Policjanci ze Zdzieszowic prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 21-latek z dużą prędkością próbował uciec przed mundurowymi. Swoją podróż zakończył uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się szybko okazało, mężczyzna nie tylko jechał po użyciu alkoholu ale również nie posiadał prawa jazdy a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania do kontroli, do którego się przyznał. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
W miniony czwartek (31.12.20) zdzieszowiccy policjanci patrolując miasto, na ulicy Góry Św. Anny, zauważyli osobowe audi. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Zdzieszowic.

21-latek uciekając stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. To nie powstrzymało go przed dalszą ucieczką. Mężczyzna kontynuował ją pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych.

Zatrzymany za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym po użyciu alkoholu, oraz kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Przypominamy!

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i – chcąc uciec – nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

3868
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

30-latek najpierw doprowadził do kolizji, później wdał się w awanturę. Wyrywał tablice rejestracyjne, atakował innych kierowców.

Z ostatniej chwili

W sobotę 30 września o godzinie 12:57 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku w Zdzieszowicach na ulicę Fabryczną.

Wiadomości

Jeden był poszukiwany, a drugi miał policyjny dozór. Razem postanowili ,,zrobić kolejne włamsko”.

Wiadomości

Już kilka dni od otrzymania zawiadomienia, zdzieszowiccy śledczy ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn.