Connect with us

Hi, what are you looking for?

Uncategorized

Porządki w szafie? 3 praktyczne sposoby na przechowywanie ubrań

Jesień za pasem, więc wiele osób szykuje się do zmiany swojej garderoby i schowania rzeczy letnich,

Jesień za pasem, więc wiele osób szykuje się do zmiany swojej garderoby i schowania rzeczy letnich, by wyeksponować na pierwszym planie te, które sprawdzą się na jesień i zimę. Jeżeli planujecie porządki w szafie, poznajcie 3 praktyczne sposoby na przechowywanie ubrań.

Sposób nr 1: worki próżniowe na ubrania 

Robiąc porządki w szafie możecie swoje letnie ubrania, których na pewno nie będziecie używać jesienią i zimą schować do worków próżniowych. Dzięki temu w szafie zrobi się zdecydowanie więcej miejsca. Takie worki można ułożyć na dnie szafy albo na półce nad drążkiem. Oczywiście przy okazji porządków możecie od razu „odsiać” rzeczy, których już nie macie zamiaru nosić od tych, które będą czekać na kolejny sezon. Te pierwsze możecie od razu wyprać i spakować do worków, a następnie wrzucić do pojemników Caritas na odzież używaną. Jeżeli jest znoszona, to oczywiście nie będzie się nadawać na dary. Materiał być  może można przerobić przynajmniej na ścierki, które zawsze w domu się przydają.            

Sposób nr 2: garderoba formalna na wieszakach i casualowa na półkach 

Jeżeli wydaje Wam się, że Wasza garderoba nie mieści się już w szafie, to nie pozostaje nic innego jak zakupić model bardziej ergonomiczny. Takie możecie znaleźć w ofercie Restilo.pl. Warto jednak spróbować najpierw lepiej je poukładać. Na pewno formalna garderoba typu marynarki, spodnie na kant, czy cygaretki, a także koszule i sukienki powinna znaleźć się na drążkach. Marynarki, kurtki starajcie się umieścić na końcu, a na początku sukienki, następnie koszule i spodnie. W ten sposób jest szansa, że lżejsza odzież się mocno nie zgniecie. W szafie oczywiście nie powinno być zbyt ciasno i jeśli tak jest, to zastanówcie się nad „przewietrzeniem” swojej garderoby i wystawieniem kilku rzeczy na portalach aukcyjnych albo podarowaniem ich bliskim. W ten sposób zrobi się więcej miejsca. Na półkach powinny znaleźć się jeansy, swetry, bluzki typu basic, t-shirty, czyli odzież casualowa. Warto zwrócić uwagę na szerokość półek. Optymalna będzie taka o szerokości od 45 do 60 cm. Pamiętajcie, że na drążku o długości 100 cm może znaleźć się 14-15 sztuk odzieży.        

Sposób nr 3: kosze na ubrania 

Kolejnym sposobem przechowywania ubrań jest wykorzystanie koszy na ubrania. Takie elementy sprawdzą się na odzież taką jak bielizna, skarpety, ubrania sportowe. W koszach możecie z powodzeniem przechowywać też bluzy czy jeansy. Zaplanujcie dokładnie wnętrze szafy, aby wygodnie z niej korzystać.   

406
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, iż w nocy z 30 września na

Z ostatniej chwili

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o możliwości wystąpienia w dwóch powiatach

Wiadomości

Synoptycy z IMGW mają ostatnio ręce pełne roboty.

Z ostatniej chwili

Pogoda w końcówce sierpnia w naszym województwie nie rozpieszcza.