Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policyjny pościg ulicami Brzegu.22-latek zakończył swoją jazdę w polu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

22-letni mężczyzna przekonał się dzisiaj (14.01), że osobowe mitsubishi nie jest ciągnikiem rolniczym i nie należy takim pojazdem

Policyjny pościg ulicami Brzegu.22-latek zakończył swoją jazdę w polu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

22-letni mężczyzna przekonał się dzisiaj (14.01), że osobowe mitsubishi nie jest ciągnikiem rolniczym i nie należy takim pojazdem jeździć po polu.

Jeszcze ważniejsza będzie lekcja z przepisów prawa, bo za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat więzienia. Nic dziwnego, że 22-latek wcześniej tego nie wiedział, bo w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Dzisiaj w Brzegu, około godz. 10:20, patrol policji postanowił skontrolować kierowcę osobowego mitsubishi. Ten jednak nie zamierzał się zatrzymywać i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Mundurowi od razu ruszyli w pościg.

„Kierujący osobówką uciekał m.in. ulicą Ofiar Katynia w kierunku ul. Makarskiego, a następnie obwodnicą Brzegu, drogą Pępicką w kierunku Żłobizny, przez Krzyżowice do Pogorzeli. Ostatecznie został zatrzymany na jednym z pól uprawnych. 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W chwili zatrzymania był trzeźwy, natomiast została od niego pobrana krew do badania na zawartość narkotyków. Obecnie z zatrzymanym trwają czynności procesowe” – mówi nam asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Młody mężczyzna został przewieziony na brzeską komendę i prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. 22-latek odpowie również za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Źródło i foto www.brzeg24.pl

6602
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.