Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę opla, który jechał całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjant po służbie zauważył kierowcę, jadącego całą szerokością jezdni. Natychmiast

Policjant po służbie zauważył kierowcę, jadącego całą szerokością jezdni. Natychmiast

Policjant po służbie zauważył kierowcę, jadącego całą szerokością jezdni. Natychmiast powiadomił o tym policjantów ze strzeleckiej drogówki, z którymi na co dzień pełni służbę. Kierowca opla został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.
12 marca, w godzinach wieczornych, w Strzelcach Opolskich, kierowca osobowego opla poruszał się całą szerokością jezdni, wjeżdżając na uliczne krawężniki, a nawet na przeciwległy pas ruchu, czy też wprost pod przejeżdżające samochody. Podejrzane zachowanie kierowcy zwróciło uwagę policjanta będącego po służbie, który na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o niebezpiecznej jeździe kierowcy swoich kolegów ze strzeleckiej drogówki, którzy tego dnia pełnili służbę. Mundurowi błyskawicznie wyruszyli za wskazanym pojazdem, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze zgłaszającym. Już po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej.

Kierowcą opla okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyznę przebadano alkomatem, wynik badania wskazał ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata więzienia.

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

676
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (30.06) około godz. 14:20. Kierujący samochodem osobowym wjechał na przejazd kolejowy wprost pod