Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który miał 1,5 promila i uszkodził zaparkowany samochód.

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany

Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który miał 1,5 promila i uszkodził zaparkowany samochód.

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany samochód.

Dalszą jazdę uniemożliwił mu będący po służbie policjant z Komisariatu Policji w Otmuchowie. Dodatkowo nietrzeźwy mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę, 22 marca tuż po godzinie 10:00, mundurowy Komisariatu Policji w Otmuchowie jechał swoim autem ulicami Otmuchowa. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim osobowy peugeot. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie policjanta. Wykonując manewr omijania, najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd. Policjant miał podejrzenie, że kierujący mężczyzna może być nietrzeźwy. Aby to sprawdzić, dzielnicowy wyprzedził go, zmuszając do zatrzymania. Następnie wybiegł ze swojego pojazdu i wyciągnął klucze ze stacyjki kierującemu peugeot i wezwał patrol policji.

Kierującym okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

Kolejnym przykładem na to, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko na służbie jest zatrzymanie sprawcy kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło 22 marca po godzinie 17:15 w Nysie na ul. Racławickiej. Policjant prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie przebywając w czasie wolnym od służby, wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów. Po skończonych zakupach, na parkingu zauważył, jak jeden z klientów się dziennie zachowuje. Okazało się, że mężczyzna ukradł butelkę wódki.

39-letni mężczyzna został ujęty przez funkcjonariusza. Teraz za dokonanie kradzieży mieszkańcowi Nysy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło KPP w Nysie

675
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 3 czerwca o godz. 16:20 na drodze wojewódzkiej nr 463 w Staniszczach Małych doszło do wypadku.

Z ostatniej chwili

W piątek 2 czerwca o godzinie 14:40 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości

Z ostatniej chwili

W piątek 2 czerwca po godzinie 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze w centrum Niemodlina.

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 czerwca o godzinie 17.33 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Rudzińcu.