Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci ze Strzelec Opolskich niosą pomoc bezdomnym.

Osoby będące w kryzysie bezdomności potrzebują pomocy przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno–zimowym.

Policjanci ze Strzelec Opolskich niosą pomoc bezdomnym.

Osoby będące w kryzysie bezdomności potrzebują pomocy przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno–zimowym.

Policjanci ze Strzelec Opolskich systematycznie angażują się w różnego typu akcjach skierowanych do potrzebujących. Również i tym razem udzieli wsparcia w zaopatrywaniu w artykuły spożywcze punkt pomocy doraźnej, jakim jest Przytulisko.

Na terenie gminy Strzelce Opolskie w pustostanach przebywają osoby w kryzysie bezdomności, które do tej pory nie zdecydowały się lub odmówiły udzielenia jakiejkolwiek instytucjonalnej formy pomocy. Osoby te niejednokrotnie żyją w skrajnych warunkach, często zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Policjanci ze Strzelec Opolskich udzielili wsparcia Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej Barka. Strzeleccy funkcjonariusze już po raz kolejny wraz z jednym ze streetworkerów stowarzyszenia Barka, wzięli udział w zaopatrywaniu w artykuły spożywcze punkt pomocy doraźnej, jakim jest Przytulisko w Strzelcach Opolskich.Skontaktowali się również z osobmi, które mają trudną sytuację bytową i przekazali im paczki żywnościowe.

Zakup żywności dokonano w ramach środków realizowanego zadania „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” – MODUŁ II: Wsparcie osób bezdomnych. Strzeleccy policjanci bardzo chętnie biorą udział w tak szczytnych celach. Mundurowi z entuzjazmem włączają się w takie akcje.

Policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Pamiętajmy jednak, że nie wiadomo kiedy nasza reakcja, czyli telefon alarmowy w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie! Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy. Policjanci reagując na spostrzeżenia mieszkańców sprawdzają rejony, gdzie bezdomni mogą się gromadzić.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

742
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 6 grudnia o godzinie 10:46 służby ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku w Biskupowie 

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.