Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI ZE STRZELEC OPOLSKICH MAJĄ NOWEGO PSA „OTEL”

Otel – tak nazywa się nowy pies, który po ukończeniu 5-miesięcznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej

Pies w policji, policyjny pies, psy, policyjne pszy, POLICJANCI ZE STRZELEC OPOLSKICH MAJĄ NOWEGO PSA "OTEL"

Otel – tak nazywa się nowy pies, który po ukończeniu 5-miesięcznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach będzie służył w strzeleckiej komendzie. Jego opiekunem jest st. sierż. Grzegorz Pietruszka. Już za kilka tygodni razem wyruszą w patrol, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
Psy służbowe odgrywają istotną rolę, zarówno w pracy Policji, jak i w innych służbach mundurowych. Dbają nie tylko o przestrzeganie ładu i porządku publicznego np. w trakcie imprez masowych. Do ich zadań należy także ujawnianie środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Niektóre psy służbowe poszukują śladów osób zaginionych, a nawet pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok.

Już za kilka tygodni czarny owczarek niemiecki o imieniu Otel wraz ze swoim opiekunem będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzeleckiego. Aktualnie pies jest w trakcie szkolenia specjalistycznego, gdzie uczy się m.in posłuszeństwa, obrony przewodnika oraz prawidłowego reagowania na wydawane przez jego opiekuna polecenia. Jest w trakcie doskonalenia swojej sprawności fizycznej, niezbędnej m.in. do wyciągania przestępców z budynku, wody lub pojazdu.

Otel jest psem skierowanym do służby patrolowej. Po zakończeniu kursu będzie brał udział w przeszukaniach terenu służących do odnalezienia poszukiwanych osób i przedmiotów. Szkolony jest także do podejmowania pościgu za osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstwa oraz zatrzymania ich. Po powrocie do strzeleckiej komendy będzie uczestniczył również w konwojowaniu przestępców np. na rozprawy sądowe.

Zakup psa został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.KPP w Strzelcach Opolskich

1110
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.