Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa na stacji benzynowej. Okazało się ze 30-latek był pijany i cofnięte miał uprawnienia do kierowania.

Strzeleccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, który samochodem, a następnie pieszo uciekał przed policją. Okazało się, że 30-latek

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa na stacji benzynowej. Okazało się ze 30-latek był pijany i cofnięte miał uprawnienia do kierowania.

Strzeleccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, który samochodem, a następnie pieszo uciekał przed policją. Okazało się, że 30-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W ubiegłą środę, w godzinach nocnych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w Jemielnicy. Już po chwili policjanci zauważyli sprawcę kradzieży. Mundurowi wydali kierowcy peugeota sygnały do zatrzymania się, ten jednak je zlekceważył i zacząć uciekać ulicami miasta. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Nagle kierowca peugeota skręcił w boczną drogę, opuścił pojazd i zaczął uciekać przez pole. Już po chwili został zatrzymany przez policjantów.


Kierowcą pojazdu okazał się mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że kradzież paliwa i niezatrzymanie do kontroli to nie jedyne naruszenie prawa, jakich dopuścił się 30-latek. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Za popełnione czyny 30-latkowi grozi wysoka kara grzywny oraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

1690
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 11:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul.Rejtana w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca o godzinie 12:57 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na wylocie ze Strzelec Opolskich w...