Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali w całości skradzione mienie.

Mundurowi z Krapkowic, już dwa dni po otrzymania zawiadomienia zatrzymali podejrzewanych o kradzież z włamaniem.

Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali w całości skradzione mienie

Mundurowi z Krapkowic, już dwa dni po otrzymania zawiadomienia zatrzymali podejrzewanych o kradzież z włamaniem.

Mężczyźni w wieku 35 i 33 lat, mieli włamać się do jednego z pustostanów na terenie gminy Gogolin. Ich łupem padły żeliwne grzejniki. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na ponad 11 500 złotych. Śledczy odzyskali skradzione mienie w całość. Jeden z mężczyzn, zarzucanych mu przestępstw m dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

W minioną sobotę, policjanci z Komendy w Krapkowicach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z pustostanów na terenie gminy Gogolin. Według zgłaszającego skradzione zostały tam żeliwne grzejniki i zniszczone zostało dziesięć skrzydeł drzwiowych.

Pracujący nad sprawą śledczy zebrali materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady i przesłuchali poszkodowanych. Te czynności pozwoliły im na wytypowanie podejrzewanych. Z ich ustaleń wynikało, że związek z tymi przestępstwami mogą mieć dwaj mieszkańcy gminy Gogolin. Mundurowi ustalili gdzie przebywają mężczyźni i już dwa dni od zgłoszonych przestępstw, zatrzymali 35 i 33-latka, w ich miejscach zamieszkania.

Dodatkowo, podczas zatrzymania starszego z mężczyzn, kryminalni w jego mieszkaniu, zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Badania narkotesterem potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto, jak ustalili śledczy, 35-latek działał w warunkach recydywy.

Mundurowi odzyskali skradzione mienie w całości. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 11,5 tysiąca złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Wspólnie mężczyźni usłyszeli 6 zarzutów, które dotyczyły kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia i posiadania środków odurzających. Przyznali się do tych przestępstw. W związku z tym, że 35-latek działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia, 33-letniemu mężczyźnie natomiast, grozi kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i niewykluczone jest, że jeszcze inne osoby usłyszą zarzuty.

Źródło KPP w Krapkowicach

1747
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany