Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci zatrzymali grupę Gruzinów podejrzanych o włamania do samochodów – sprawa ma charakter rozwojowy.

Kryminalni z Komisariatu I w Opolu rozpracowali grupę Gruzinów, podejrzanych o włamania do samochodów.

Policjanci zatrzymali grupę Gruzinów podejrzanych o włamywania do samochodów - sprawa ma charakter rozwojowy.

Kryminalni z Komisariatu I w Opolu rozpracowali grupę Gruzinów, podejrzanych o włamania do samochodów.

Zatrzymani mieli posługiwać się urządzeniem do kopiowania sygnałów z kluczyków samochodowych. 32 i 36-latek zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa wciąż ma charakter rozwojowy. Kryminalni z Opola podejrzewają, że pokrzywdzonych może być więcej. Mężczyźni usłyszeli zarzutów kradzieży z włamaniem.

Na początku lutego, policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego. Do tej sytuacji doszło na terenie parkingu przy galerii handlowej w Opolu. Sprawą zajęli się kryminalni. Wiedzieli, że takich zdarzeń mogło być więcej. Wszystkie miały wspólny mianownik – miejsca ich popełniania i sposób, w jaki sprawcy dostali się do wnętrza pojazdów.

Policjanci podejrzewali, że do czynienia mają ze zorganizowaną grupą. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy posługiwali się sprzętem służącym do przechwytywania sygnału z kluczyka. Dzięki temu bezinwazyjnie otwierali samochody.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego ustalili miejsce zamieszkania podejrzewanych. 9 marca, o godzinie 6 rano, zapukali do drzwi ich mieszkania. Zdziwieni mężczyźni nie spodziewali się policji. Podczas przeszukania kryminalni potwierdzili swoje przypuszczenia. Znaleźli urządzenie służące do przechwytywania sygnału z kluczyka. Na miejscu mundurowi zatrzymali 32 i 36-letniego obywatela Gruzji.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni mieli podzielone role. Gdy jeden z nich otwierał auto i dokonywał kradzieży, drugi pilnował właściciela samochodu. Zatrzymani usłyszeli już pierwsze zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. W dalszym ciągu zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby. Dlatego pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Opolu, sąd aresztował ich na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia.

Źródło KMP w Opolu Foto Ilustracyjne

1241
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.