Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 47-latka za włamania do sklepów. Mężczyzna posiadał przy sobie łom, kombinerki i narkotyki. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci z Brzegu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o włamania do sklepów spożywczych.

Policjanci z Brzegu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o włamania do sklepów spożywczych. Jego łupem padały wyroby tytoniowe, alkohol i pieniądze. Tym razem działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia. Kilka dni temu oficer dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego ze sklepów spożywczych w mieście ktoś się włamuje.
Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i już po kilkuset metrach zatrzymali go. Podczas kontroli okazało się że podejrzewany posiadał przy sobie narzędzia mogące posłużyć do włamania. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi łom i kombinerki. Dodatkowo ujawnili kilka porcji amfetaminy. 47-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone.
Ze zgromadzonych materiałów i policyjnych ustaleń wynikało, że zatrzymany ma związek z innymi włamaniami. Do tych zdarzeń dochodziło od początku września w całym powiecie. Łączne straty jakie podejrzany spowodował swoim działaniem to blisko 50 000 złotych.
Mężczyzna usłyszał 14 zarzutów związanych z kradzieżami, włamaniami oraz posiadaniem narkotyków. Do wszystkich przestępstw się przyznał. Tym razem działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia. KPP w Brzegu Foto Archiwum

828
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ponad 40 000 złotych stracił 85-latek z Brzegu. Do jego mieszkania weszły dwie osoby pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej.

Wiadomości

Poszukiwany 35-latek próbował uciec mundurowym przez okno. Chcąc uniknąć zatrzymania schował się w zaroślach.

Wiadomości

Podejrzany był o kradzież portfela ze znaczną ilością gotówki. Od kilku dni interesowali się nim głubczyccy kryminalni.

Z ostatniej chwili

Blisko 80 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Brzegu. Do sprawy zatrzymali 33-letniego kierowcę audi.