Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 33-latka za oszustwa internetowe. Mężczyzna oferował fikcyjny sprzęt elektroniczny.

Namysłowscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa internetowe.

Policjanci zatrzymali 33-latka za oszustwa internetowe. Mężczyzna oferował fikcyjny sprzęt elektroniczny.

Namysłowscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. 33-latek miał oszukać kilkanaście osób, oferując im fikcyjny sprzęt elektroniczny. Aby pozostać nieuchwytnym posługiwał się kilkoma fałszywymi profilami internetowymi. Łącznie usłyszał 10 zarzutów, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci do walki z przestępczością internetową z namysłowskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Namysłów. Mężczyzna miał na popularnych portalach kupna/sprzedaży oferować przedmioty, których nigdy nie posiadał. 33-latek po stworzeniu fikcyjnego konta, za pomocą zdjęć pozyskanych z internetu, prezentował sprzęt elektroniczny w atrakcyjnej cenie. Gdy pobrał pieniądze od zwycięzcy licytacji natychmiast likwidował fikcyjne konto.

Straty jakie spowodował swoją przestępczą działalnością to ponad 10 000 złotych. Do tej pory mężczyzna usłyszał 10 zarzutów związanych z oszustwami internetowymi. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, bo do komendy zgłaszają się kolejni poszkodowani. Namysłowscy policjanci dysponują dużą bazą osób, które kupowały przedmioty na licytacjach zatrzymanego mężczyzny. Trwa weryfikacja czy otrzymały towar, za który zapłaciły.

Ostrzegamy przed przestępcami, którzy oszukują sprzedając fikcyjne towary w internecie lub wyłudzają dane osobowe, aby wykradać oszczędności poprzez konta bankowe. Podczas zakupów w sieci, ZAWSZE weryfikujmy wiarygodność sprzedającego! KPP w Namysłowie

759
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.

Z ostatniej chwili

W środę 23 listopada o godzinie 8:00 wpłynęło zgłoszenie do służb ratunkowych nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Smarchowice Śląskie

Wiadomości

Nocna kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dwóch 33-latków. Kierowca miał przy sobie amfetaminę a pasażer był poszukiwany przez

Z ostatniej chwili

W piątek przed godziną 11:00 miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Żaba na drodze krajowej DK39 w powiecie Namysłowskim.