Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z Opola zatrzymali 3 osoby kradnące dary dla uchodźców.(Zdjęcia)

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, pełniący służbę na wschodniej granicy, zatrzymali 3 osoby podejrzane

Policjanci z Opola zatrzymali 3 osoby kradnące dary dla uchodźców.(Zdjęcia)

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, pełniący służbę na wschodniej granicy, zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież darów dla uchodźców.

Dwóch mężczyzn i kobieta podawali się za wolontariuszy chcących pomóc w przewiezieniu pomocy materialnej, jednak część rzeczy próbowali ukraść. Straty oszacowano na kwotę 15 000 złotych. Dary wróciły już do pokrzywdzonego i zostały przekazane potrzebującym.

27 marca do policjantów z Opola, pełniących służbę na wschodniej granicy, zgłosił się obywatel Niemiec, który oświadczył, że został okradziony. Mężczyzna dzień wcześniej przy przepakowywaniu darów skorzystał z pomocy osób podających się za wolontariuszy. Na miejscu, gdzie miał przekazać pomoc materialną okazało się, że brakuje części darów.

Opolscy policjanci wspólnie z lokalnymi funkcjonariuszami na podstawie pracy operacyjnej ustalili osoby, które mogły odpowiadać za tą kradzież oraz pojazdy, do których mieli schować ukradzione dary. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 39-lat oraz 30-letnia kobieta zostali zatrzymani. Policjanci znaleźli przy nich skradzione dary, między innymi żywność, latarki, hełmy taktyczne, sprzęt elektroniczny, buty taktyczne oraz odzież termiczną.

Darczyńca straty oszacował na 15 000 złotych. Skradzione dary wróciły do pokrzywdzonego, a następnie zostały przekazane osobom potrzebującym. Natomiast zatrzymane osoby usłyszały zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło KWP w Opolu

1962
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca o godzinie 6:09 strażacy otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego bmw na drodze wojewódzkiej nr 423 w Gogolinie.