Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI Z OPOLA ODZYSKALI BLISKO 65 TYSIĘCY ZŁOTYCH NALEŻĄCYCH DO SENIORKI

79-letnia mieszkanka Opola o mało co nie straciła blisko 65 000 zł. Kobieta postanowiła

POLICJANCI Z OPOLA ODZYSKALI BLISKO 65 TYSIĘCY ZŁOTYCH NALEŻĄCYCH DO SENIORKI

79-letnia mieszkanka Opola o mało co nie straciła blisko 65 000 zł. Kobieta postanowiła pomóc córce, która zadzwoniła do niej z prośbą o pożyczkę. W rzeczywistości dzwoniąca była oszustka wyłudzająca pieniądze od starszych osób. Seniorka przekazała oszczędności kurierowi. Ten na szczęście w porę zorientował się, że działa na polecenie oszustów. O sprawie zawiadomił policjanta.
,,Mamo, jestem w banku. Straszna sprawa, jak najszybciej potrzebuję pieniędzy. Jeśli nie wpłacę 250 tys. zł. to posądzą mnie o defraudację”. Telefon z taką dramatyczną prośbą odebrała przed kilkoma dniami 79-letnia mieszkanka Opola. Dzwoniąca sprawiała wrażenie zdenerwowanej, mimo to dokładnie poinstruowała „matkę”, jak ma przekazać pieniądze, aby dotarły do niej w jak najkrótszym czasie.

Zaniepokojona seniorka zebrała swoje oszczędności – ponad 10 tyś euro i 18 tys. zł. i spakowała je do reklamówki. „Córka” powiedziała, że po pakunek zgłosi się kurier. I rzeczywiście, w błyskawicznym czasie w drzwiach seniorki stanął mężczyzna.

Po przekazaniu gotówki kobieta skontaktowała się z własną córką. W rozmowie szybko wyszło na jaw, że doszło do oszustwa. O sprawie zostali poinformowani policjanci z Opola. Do miejsca zamieszkania 79-latki udali się kryminalni i zebrali wszystkie potrzebne informacje.

Po kilku godzinach od oszustwa, prywatny telefon otrzymał policjant z wydziału kryminalnego z pierwszego komisariatu. Skontaktował się z nim znajomy taksówkarz. Jak się okazało, mężczyzna został poproszony o przejęcie paczki od innego taksówkarza, któremu na bramce autostradowej zepsuł się samochód. Tak jak i pierwszy kierowca, taksówkarz był w kontakcie z mężczyzną odpowiedzialnym za pakunek. Rozmówca co chwilę zmieniał adres doręczenia paczki i trasę przejazdu. Takie zachowanie zaniepokoiło taksówkarza, który postanowił skontaktować się ze znajomym policjantem. Od funkcjonariusza usłyszał, że prawdopodobnie wiezie pieniądze pochodzące z oszustwa.

O sprawie policjant zawiadomił kolegów z komendy miejskiej. Policjanci wskazali kierowcy najbliższą jednostkę do której miał się udać. W Środzie Śląskiej na mężczyznę oczekiwali już poinformowani o całej sprawie funkcjonariusze. Ci potwierdzili, że ponad63 tysięce złotych to pieniądze należące do mieszkanki Opola.

Dzięki wzorowej postawie ,,kuriera” seniorka odzyskała oszczędności swojego życia. To jednak nie koniec całej sprawy. Policjanci z Opola ustalają teraz, kto stoi za oszustwem.KMP Opole

1844
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Wraz z 6. edycją MODELATORNI Teatr Kochanowskiego wraca do idei Jerzego Grotowskiego z okresu „Sztuki jako wehikułu", w której to sam

Wiadomości

Przewóz 43 osób (w tym troje dzieci) nielegalnie przebywających w Polsce ujawnił  na Obwodnicy Niemodlina opolski patrol inspekcji.

Wiadomości

W dniu 26 września przypada Europejski Dzień Języków - inicjatywa ustanowiona przez Radę Europy i Komisję Europejską, mająca na celu

Z ostatniej chwili

Informacja dla kierowców na DK46G (obwodnica Nysy) trasa Nysa - Radzikowice!