Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z IPA na pomoc Ukraińcom

W obecnej sytuacji, każda pomoc udzielona mieszkańcom Ukrainy jest na wagę złota. Dlatego też policjanci z IPA Kędzierzyn-Koźle wspólnie

Policjanci z IPA na pomoc Ukraińcom

W obecnej sytuacji, każda pomoc udzielona mieszkańcom Ukrainy jest na wagę złota. Dlatego też policjanci z IPA Kędzierzyn-Koźle wspólnie z kolegami z Czech, włączyli się w działania pomocowe. Realizując motto International Police Association „Servo Per Amikeco – Służyć Poprzez Przyjaźń” zorganizowali zbiórkę potrzebnych rzeczy dla walczącym o swój kraj Ukraińców.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki dramat rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Dlatego tak wiele osób angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy, zarówno tym którzy przekroczyli granicę, jak i tym którzy zostali na Ukrainie.

Policjanci, będący działaczami stowarzyszenia IPA Kędzierzyn-Koźle, zdecydowali się zorganizować pomoc w odpowiedzi na apel mieszkańców i partnerów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA ukraińskiego obwodu iwanofrankiwskiego. Przy ogromnym wsparciu policjantów z czeskiej sekcji stowarzyszenia IPA Mesto Albrechtice udało się zgromadzić specjalistyczną odzież taktyczną, środki medyczne i opatrunkowe, śpiwory oraz żywność.

Zbiórkę wsparli także mieszkańcy osiedla Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, lokalni przedsiębiorcy oraz inne podmioty współpracujące z Regionem IPA Kędzierzyn-Koźle. Zebrane przedmioty zostały przewiezione na granicę polsko-ukraińską i przekazane przedstawicielom IPA Iwano-Frankiwsk.

Źródło KPP w Kędzierzynie Koźlu

723
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową.

Z ostatniej chwili

W sobotę około godziny 12:20 w Zawadzkiem na ul. Opolskiej doszło do potrącenia pieszego, na oznakowanym przejściu dla pieszych przez auto dostawcze.

Z ostatniej chwili

W sobotę 18 czerwca o godzinie 12:25 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na dw414 w miejscowości Dobroszowice na trasie

Z ostatniej chwili

Taksówkarz otrzymał telefon od potencjalnego klienta. Okazało się, że tym razem nie będzie musiał przewieźć pasażera, lecz przesyłkę.