Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 19-latka kierującego busem. Mężczyzna został ukarany mandatem 3300 zł i 17 punktami karnymi.

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali kierującego busem, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Policjanci z grupy "SPEED" zatrzymali 19-latka kierującego busem, który został ukarany mandatem 3300 zł i 17 punktami karnymi.

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali kierującego busem, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu, a wcześniej nie zatrzymał przed znakiem „Stop”. 19-latek pędził z prędkością 157 km/h. Został zatrzymany i ukarany wysokim mandatem karnym. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze!

Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi natknęli się na kierującego mercedesem, który jadąc 157 km/h Drogą Krajową nr 45 przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”, a później wyprzedzał na skrzyżowaniu. Za swoją brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 3300 zł i 17 punktów karnych. 19-latek posiada prawo jazdy od niecałego roku. W jego przypadku limit punktów karnych wynosi 20.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni, zwracajmy uwagę na znaki drogowe i respektujmy ograniczenia prędkości.

Źródło KPP Krapkowice

3443
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty.

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.