Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policjanci z CBŚP zatrzymali pijanego kierowcę.

Trzech funkcjonariuszy Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji zauważyło mężczyznę, który na terenie stacji paliw spożywał

Policjanci z CBŚP zatrzymali pijanego kierowcę.

Trzech funkcjonariuszy Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji zauważyło mężczyznę, który na terenie stacji paliw spożywał alkohol, po czym wsiadł do pojazdu i odjechał.

Policjanci natychmiast zareagowali, pojechali za mężczyzną i zatrzymali go do kontroli. Wynik badania alkomatem wskazał u kierowcy blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 51-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do nietypowej interwencji doszło kilka dni temu przed południem. Trzech funkcjonariuszy
z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji tankowali auto na jednej z stacji paliw w Strzelcach Opolskich. Śledczy zwrócili uwagę na mężczyznę, który na parkingu stacji spożywał alkohol, a następnie wsiadł do pojazdu i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali
i ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą, zatrzymując go do kontroli. Śledczy zabrali mu kluczki i o wszystkim powiadomili dyżurnego strzeleckiej komendy.

Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego przebadali alkomatem kierowcę, gdzie stężenie alkoholu w organizmie 51-latka wynosiło prawie promil. Mieszkańcowi powiatu strzeleckiego mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

1659
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.