Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego z udziałem kierowcy ciągnika.

60-letni kierowca ciągnika podczas wykonywania prac na terenie swojej posesji z nieustalonych przyczyn opuścił pojazd, zostawiając

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego z udziałem kierowcy ciągnika.

60-letni kierowca ciągnika podczas wykonywania prac na terenie swojej posesji z nieustalonych przyczyn opuścił pojazd, zostawiając uruchomiony silnik, a następnie wpadł pod koła ciągnika.

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Okoliczności zdarzenia oraz jego dokładny przebieg ustala strzelecka policja. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z maszyn rolniczych o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

12 października w m. Lichynia doszło do tragicznego wypadku z udzialem kierowcy ciągnika. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 60-letni mężczyzna podczas cofania ciągnikiem rolniczym z nieustalonych przyczyn opuścił pojazd, pozostawiając go uruchomionym, a następnie wpadł pod koła ciągnika. Z uwagi na poniesione obrażenia mężczyzna został przetransportowany do jednej z placówek medycznych na Opolszczyźnie. Niestety, 60-latek zmarł. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem strzeleckiej prokuratury.

To niestety nie jedyne zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego, do jakiego doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu strzeleckiego. W piątek, 7 października, w miejscowości Jędrynie, 69-letni kierowca ciągnika w wyniku niezachowania należytej ostrożności zahaczył maszyną rolniczą o przystanek autobusowy. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie został ranny.

Apelujemy do wszystkich osób o zachowanie ostrożność podczas wykonywania prac z wykorzystaniem maszyn rolniczych. Przypominamy również o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać:

  • używaj tylko w pełni sprawnych maszyn i pojazdów – zanim wyruszysz, upewnij się że w strefie pracy maszyny nie przebywają ludzie;
  • obsługując maszyny bądź zawsze trzeźwy i wypoczęty;
  • przed uruchomieniem ciągnika, maszyny lub innego urządzenia, sprawdź działanie zespołów mechanizmów i urządzeń ochronnych;
  • używaj odzieży ochronnej i środków ochrony indywidualnej;
  • nie przerabiaj we własnym zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych;
  • nie wykonuj napraw przy włączonym napędzie i pracującym silniku;
  • przerywając pracę zawsze wyłącz zapłon pojazdu;
  • zapewnij dzieciom opiekę i bezpieczne miejsce zabaw, z dala od maszyn rolniczych.
  • Źródło KPP Strzelce Opolskie

2858
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej