Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę ,który miał zamiar skoczyć z mostu.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Z okoliczności zgłoszenia wynikało, że 29-latek ma zamiar skoczyć z mostu.

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę ,który miał zamiar skoczyć z mostu.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Z okoliczności zgłoszenia wynikało, że 29-latek ma zamiar skoczyć z mostu.

Policjanci natychmiast ruszyli sprawdzić przeprawy przez Odrę. Na szczęście szybko odnaleźli mężczyznę. Rozmowa i zdecydowane działanie okazały się skuteczne. Mieszkaniec Opola został ściągnięty już zza barierki mostu. Pamiętajmy, że w chwilach kryzysu są osoby, które mogą nam nieodpłatnie pomóc. Podajemy linki do stron pomocowych.

W miniony weekend ( 17/18 września), funkcjonariusze z Opola, jak każdej nocy, patrolowali ulice miasta. Chwilę przed godziną 02:00, młody mężczyzna zatrzymał policyjny radiowóz. Oświadczył, że jego kolega wysyła mu wiadomości wskazujące na to, że chce skoczyć z mostu i odebrać sobie życie. Analizując szybko sytuację, policjanci razem ze zgłaszającym sprawdzili miejsca, w którym mógł znajdować się zdesperowany człowiek. Mundurowi drogą radiową przekazali również komunikat wszystkim patrolom w mieście.

Po kilku minutach zgłaszający rozpoznał znajomego na jednym z wiaduktów w mieście. 29-latek na widok kolegi i mundurowych przeszedł za barierkę i stanął na krawędzi mostu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na miejsce przyjechał kolejny radiowóz.

Funkcjonariusze podzielili się na dwa zespoły i rozpoczęli rozmowę. W trakcie podchodzili coraz bliżej mężczyzny, aż w pewnym momencie chwycili go i ściągnęli w bezpieczne miejsce. Mieszkaniec Opola został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Ta sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał dzięki reakcji zgłaszającego i szybkim działaniom policjantów. Mężczyzna nie zlekceważył wiadomości od swojego znajomego i w porę zawiadomił służby. Pamiętaj, czas reakcji może zadecydować o powodzeniu działań ratunkowych. Nie każdy wie jak pomóc osobie ze skłonnościami samobójczymi, ale każdy powinien zawiadomić służby ratunkowe jeśli posiada informację o takim zamiarze.

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia. Co ważne – nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą, jak przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

Źródło KMP w Opolu Foto Ilustracyjne

4065
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego