Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci pomogli wyziębionej seniorce.

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam, gdzie jest

Policjanci pomogli wyziębionej seniorce

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam, gdzie jest łamane prawo.

Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było kilka dni temu kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim w mroźną noc zauważyli wyziębioną 82-letnią kobietę. Natychmiast zaopiekowali się nią i przekazali pod opiekę bliskich.

Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych w temperaturze bliskiej zeru. Dlatego w sezonie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz często jest ujemna szczególną uwagę poświęcamy osobom, które mogą być narażone na jej skutki.

Podczas każdej służby patrolujemy ulice i sprawdzamy miejsca gdzie mogą przebywać potrzebujące osoby. Tym razem w trakcie nocnej zmiany około godziny 1:00 w jednej z miejscowości w gminie Olszanka policjanci z Lewina Brzeskiego zauważyli starszą kobietę. Na zewnątrz termometr wskazywał – 8 °C. Seniorka była bez wierzchniej odzieży, zziębnięta i nie potrafiła wytłumaczyć co w środku nocy robi na zewnątrz. Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się 82-latką i umieścili w radiowozie, gdzie starsza kobieta mogła się schronić przed mrozem. Ustalili jej tożsamość, miejsce zamieszkanie i pojechali pod właściwy adres. Na miejscu zastali domowników i pod ich opiekę przekazali seniorkę.

Gdy mamy informację, że ktoś jest narażony na wyziębienie natychmiast reagujmy. Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach i bliskich. Odwiedźmy ich czasem, sprawdźmy czy u nich wszystko w porządku. Nie bądźmy obojętni, kiedy wiemy że tuż obok mieszka ktoś kto może potrzebować naszej pomocy. Tak niewiele to kosztuje, a może się okazać że nasze zainteresowanie uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP w Brzegu

1003
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany