Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła.

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła. Te i inne kwestie poruszają diagności podczas cyklu szkoleniowego dedykowanego funkcjonariuszom ruchu drogowego komendy miejskiej. Wszystko po to, aby policjanci nie przeoczyli żadnego elementu mającego wpływ na bezpieczną podróż samochodem.
Każdego dnia policjanci ruchu drogowego podczas służby na drodze zatrzymują do kontroli kierujących. Oprócz sprawdzenia stanu trzeźwości i uprawnień do kierowania, sprawdzają także stan techniczny pojazdu. Takie działania pozwalają wyeliminować niesprawne auta, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz naruszają wymagania związane z ochroną środowiska.

O tym, na co zwrócić uwagę podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, przypominają policjantom diagności. Jedna ze stacji diagnostycznych w Opolu na wniosek komendanta miejskiego zgodziła się na przeprowadzenie szkolenia dla funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Takie praktyczne zajęcia pod okiem fachowców pozwalają na na właściwe i rzeczowe zapoznanie się z budową pojazdu, jego częściami składowymi i ich przeznaczeniem. Pozwalają ocenić stopień zużycia oraz uszkodzenia poszczególnych elementów. Fachowa wiedza przekazana przez diagnostów przyczyni się na podniesienie ogólnej wiedzy policjantów ruchu drogowego na temat mechaniki samochodowej.

Źródło KMP Opole

1676
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,