Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła.

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła. Te i inne kwestie poruszają diagności podczas cyklu szkoleniowego dedykowanego funkcjonariuszom ruchu drogowego komendy miejskiej. Wszystko po to, aby policjanci nie przeoczyli żadnego elementu mającego wpływ na bezpieczną podróż samochodem.
Każdego dnia policjanci ruchu drogowego podczas służby na drodze zatrzymują do kontroli kierujących. Oprócz sprawdzenia stanu trzeźwości i uprawnień do kierowania, sprawdzają także stan techniczny pojazdu. Takie działania pozwalają wyeliminować niesprawne auta, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz naruszają wymagania związane z ochroną środowiska.

O tym, na co zwrócić uwagę podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, przypominają policjantom diagności. Jedna ze stacji diagnostycznych w Opolu na wniosek komendanta miejskiego zgodziła się na przeprowadzenie szkolenia dla funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Takie praktyczne zajęcia pod okiem fachowców pozwalają na na właściwe i rzeczowe zapoznanie się z budową pojazdu, jego częściami składowymi i ich przeznaczeniem. Pozwalają ocenić stopień zużycia oraz uszkodzenia poszczególnych elementów. Fachowa wiedza przekazana przez diagnostów przyczyni się na podniesienie ogólnej wiedzy policjantów ruchu drogowego na temat mechaniki samochodowej.

Źródło KMP Opole

1853
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej