Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła.

POLICJANCI POGŁĘBIAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI

Jak upewnić się, że układ kierowniczy i hamowania jest sprawny. Kiedy stan opon zagraża bezpieczeństwu. Jak właściwie powinny być ustawione światła. Te i inne kwestie poruszają diagności podczas cyklu szkoleniowego dedykowanego funkcjonariuszom ruchu drogowego komendy miejskiej. Wszystko po to, aby policjanci nie przeoczyli żadnego elementu mającego wpływ na bezpieczną podróż samochodem.
Każdego dnia policjanci ruchu drogowego podczas służby na drodze zatrzymują do kontroli kierujących. Oprócz sprawdzenia stanu trzeźwości i uprawnień do kierowania, sprawdzają także stan techniczny pojazdu. Takie działania pozwalają wyeliminować niesprawne auta, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz naruszają wymagania związane z ochroną środowiska.

O tym, na co zwrócić uwagę podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, przypominają policjantom diagności. Jedna ze stacji diagnostycznych w Opolu na wniosek komendanta miejskiego zgodziła się na przeprowadzenie szkolenia dla funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Takie praktyczne zajęcia pod okiem fachowców pozwalają na na właściwe i rzeczowe zapoznanie się z budową pojazdu, jego częściami składowymi i ich przeznaczeniem. Pozwalają ocenić stopień zużycia oraz uszkodzenia poszczególnych elementów. Fachowa wiedza przekazana przez diagnostów przyczyni się na podniesienie ogólnej wiedzy policjantów ruchu drogowego na temat mechaniki samochodowej.

Źródło KMP Opole

1779
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.