Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

POLICJANCI ODWIEDZILI DZIECI NA PÓŁKOLONII

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa tegoroczne ferie zimowe są inne niż dotychczas.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa tegoroczne ferie zimowe są inne niż dotychczas. Dzieci i młodzież pozostają w domach, poszukując sposobów na zabawę w pobliżu miejsc zamieszkania. Niezmiennie jednak najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. Dlatego policjanci odwiedzili dzieci na półkolonii zorganizowanej w jednej z szkół podstawowych w Strzelcach Opolskich. Zasady w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w czasie zabawy na dworze czy podczas korzystaniu z Internetu – to tylko niektóre tematy poruszane na tym spotkaniu.

Tegoroczna zimowa przerwa od zajęć szkolnych jest inna niż dotychczas z uwagi na trwający stan epidemii. Dzieci spędzają czas w domach oraz w pobliżu miejsca zamieszkania, tam szukając sposobu na zimową zabawę. Ferie to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku oraz beztroski, jednak aby przebiegły szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, niezależnie od miejsca ich spędzenia.
Strzeleccy policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzili dzieci uczestniczące w półkolonii. Spotkania odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich. Mundurowi rozmawiali z dziećmi jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy. Przypomnieli także jak zachować się podczas kontaktu z osobami obcymi. Spotkanie było również okazją aby omówić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podkreślić jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.
Policjanci podczas zajęć z dziećmi wykorzystali drogowy domek edukacyjny zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich. Spotkanie było dla najmłodszych dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie, chętnie zadawały pytania oraz na nie odpowiadały. KPP w Strzelcach Opolskich

1290
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

Pomagamy i chronimy. Nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale również czworonogom, Mundurowi ze strzeleckiej drogówki zauważyli psa

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Wiadomości

Mieszkanka Gminy Zawadzkie chciała zainwestować w kryptowaluty i zarejestrowała się na popularnych portalach inwestycyjnych.