Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który zagubił się w lesie.

Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 31-latka, który wracając do domu, zgubił się w

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który zagubił się w lesie.

Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 31-latka, który wracając do domu, zgubił się w lesie. Dzięki sprawnej akcji brzeskich policjantów, mężczyzna został szybko odnaleziony. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Apelujemy o rozwagę w przypadku przemieszczania się po terenach leśnych, zwłaszcza kiedy zapada zmrok. Wówczas o zgubienie drogi powrotnej nie trudno.

5 września o godzinie 22:00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od 31-letniego mężczyzny. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że zgubił się w lesie. Wracając do domu postanowił skrócić sobie drogę. Mężczyzna wszedł do lasu i stracił tam orientację w terenie. Nie potrafił dokładnie wskazać gdzie się znajduje.

Dyżurny brzeskiej komendy, w obszar leśny w gminie Lubsza natychmiast skierował wszystkie będące w służbie patrole. Policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Sprawdzili wszystkie drogi, którymi mógł się poruszać. Jednocześnie cały czas starali się utrzymać kontakt telefoniczny z zaginionym. Funkcjonariusze użyli sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, dodatkowo latarkami oświetlili teren leśny.

Dzięki sprawnej akcji brzeskich policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Już po 2 godzinach odnaleźli go całego i zdrowego. Jak się okazało, 31-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek w przypadku przemieszczania się po lesie. Nigdy nie wchodźmy do lasu kiedy już zapada zmrok. Wówczas pojawia się problem z orientacją w terenie i łatwo o zbłądzenie. Zbliża się jesień, a więc temperatury w nocy są coraz niższe. W tym przypadku nieodpowiedzialne zachowanie 31-latka mogło się skończyć tragicznie. Na szczęście zdecydowane działania brzeskich funkcjonariuszy zapobiegły wyziębieniu mężczyzny.

Źródło KPP Brzeg

2821
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 18 maja o godzinie 07:40 służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru samochodu typu kaper w miejscowości Zakrzów na ulicy Chopina.

Z ostatniej chwili

Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Jednak zdarzają się osoby

Z ostatniej chwili

W Długomiłowicach doszło do nietypowego zdarzenia. Z domowej hodowli uciekł serwal afrykański, egzotyczny kot znany ze swojego smukłego

Wiadomości

To nie pierwszy raz, kiedy 43-latek usiadł za kierowcę w stanie nietrzeźwości. Już wcześniej miał zabrane prawo jazdy za kierowanie na