Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policjanci i funkcjonariusze KAS zatrzymali 38-latka na autostradzie. W aucie były narkotyki. Brzeska prokuratura zaproponowała mężczyźnie karę grzywny

Pod koniec stycznia br., podczas rutynowej kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na opolskim odcinku autostrady A4

Policjanci i funkcjonariusze KAS zatrzymali 38-latka na autostradzie. W aucie były narkotyki. Brzeska prokuratura zaproponowała mężczyźnie karę grzywny

Pod koniec stycznia br., podczas rutynowej kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na opolskim odcinku autostrady A4, służbowy pies Hunter wyczuł narkotyki w bagażu 38-letniego mężczyzny.

Pasażer busa posiadł 51 g amfetaminy i 20 g marihuany. Prokurator z Brzegu zaproponował mężczyźnie karę grzywny.
„Za posiadanie nawet niewielkiej ilości środków odurzających grożą wysokie sankcje karne. W ostatni weekend stycznia funkcjonariusze opolskiej KAS i funkcjonariusze Policji KWP Opole prowadzili kontrole samochodów na opolskim odcinku autostrady A4. Mundurowym towarzyszył pies służbowy Hunter, który wyczuł narkotyki w bagażu 38-letniego pasażera busa. W torbie znaleziono skręta z marihuaną, 51 g amfetaminy i 20 g marihuany, ukryte w nieświeżej bieliźnie. Właścicielowi narkotyków nie udało się zmylić niezawodnego węchu Huntera. Prokurator Rejonowy w Brzegu zaproponował sprawcy karę grzywny w wys. 6 tys. zł oraz 1 tys. zł nawiązki na rzecz organizacji zwalczających narkomanię” – informuje Izba Administracji Skarbowej w Opolu.
Przypomnijmy, że zgodnie z art. 62. ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Bardziej surowsze wyroki, bo nawet do 10 lat więzienia, grożą za posiadanie „znacznej ilości” substancji zabronionych, natomiast w sprawach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W przestrzeni publicznej od dawna podnoszono temat, że zbyt wiele osób, szczególnie młodocianych jest skazywana na kary ograniczenia lub pozbawienia wolności w zawieszeniu, nawet za niewielkie ilości marihuany, nie wspominając o posiadaniu amfetaminy.

W tym przypadku brzeska prokuratura uznała, że 51 g amfetaminy oraz 20 g marihuany stanowią sprawę mniejszej wagi lub zastosowano budzący kontrowersje w środowisku prawniczym przepis art. 37a k.k., dlatego zaproponowano 38-latkowi karę grzywny.

Ostatecznie to sąd zdecyduje, czy przychylić się do wniosku prokuratura, czy orzec inne sankcje wobec mężczyzny posiadającego amfetaminę i marihuanę.

Źródło www.brzeg24.pl

1597
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany